Uniformų pavyzdžiai ir dydžių lentelės

Svarbiausi žingsniai mokykloje nustačius COVID-19 atvejį

Didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimas

Smagi pertrauka mokyklos stadione.
Nors oras nieko gero nežadėjo, 7a kl. mokiniai visiems sakė LABAS ir dovanojo smagų piešinį.

Pirmokų gėlių puokštė visiems!

Ukmergės Dukstynos mokyklos pirmokėliai dažni svečiai savo bibliotekoje. Čia jie susipažįsta su knygelėmis, jas skaito. O štai prieš pat gražiausias metų šventes padrąsinti savo mokytojų priėmė bibliotekininkės Violetos iššūkį: visiems kartu išmokti smagų Almos Karosaitės eilėraštį „Snaigės“:

Jos leidžias virš pušynų,

Pasisupa virš sodų.

Panašios kaip sesytės,

Bet nėr dviejų vienodų.

 

Pasižiūrėk į dangų,

Paglostyk delneliu -

Turėsi kiek norėsi

Tikrų žiemos gėlių...

Ir jiems tai puikiai sekėsi! Deklamuodami šį eilėraštį jie tarsi dovanojo visiems gražiausias žiemos gėlių puokštes.

„Knygų Kalėdų“ stebuklą kuriame patys

Mūsų mokyklos bibliotekoje visą savaitę nestigo šventinio šurmulio, gerumo ir dovanų.  Mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai, tęsdami „Knygų Kalėdų“ tradiciją, dovanojo knygas savo bibliotekai. Ačiū visiems!  Dovanotos knygos džiugins bibliotekos skaitytojus, skatins juos dar daugiau skaityti, augti ir tobulėti.  Lietuvių rašytoja Vanda Juknaitė rašė: “Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą“.

Kad per Kalėdas visur meduoliais kvepėtų!

Kalėdų išvakarėse Dukstynos mokykloje pasklido cinamono, imbiero ir gvazdikėlių kvapas - tai 3c klasės mokinukai kepė skanius meduoliukus ir taip sukūrė šventinę nuotaiką. 

Technikos mokslas ir technika vaikams

Stebuklų būna įvairių! Dukstynos mokyklos 3c klasės mokiniai, lydimi mokytojos Vilmos Rabazauskienės, tai patyrė Energetikos ir technikos muziejuje aplankę edukaciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“. Žaisdami spalvingais eksponatais susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra. Pasisvėrė mėnulyje, sukūrė elektros grandinę, susidomėjo fizikiniais dėsniais, išgirdo jų taikymo kasdienybėje pavyzdžius.

Akcija „Knygų kalėdos“ 2021

     
              Dovanok knygą savo mokyklos bibliotekai!
 

Palydint ir pasitinkant gražiausias metų šventes dovanokime knygas  ir kartu jas skaitykime. Teisingai supratote: akcija „Knygų Kalėdos“ įsibėgėja. Prieš vienuolika metų Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotų „Knygų Kalėdų“ stebuklas tęsiasi. Jau tapo tradicija kiekvienais metais  sulaukti mokinių, mokytojų, draugų, kurie užsuka į mokyklos biblioteką ir dovanoja knygas. Palydėdami ir  pasitikdami gražiausias metų šventes kartu skaitykime knygas! Net ir Kalėdų Senelis pataria, kad geriausia dovana yra knyga! Dovanodamas knygą – tarsi dovanoji kelionę į nuostabų pažinimo ir fantazijos pasaulį. Netikite – tai pabandykite.

Knygas iki sausio 7 d. galima atnešti į mokyklos biblioteką, o svečiai jas gali palikti nurodytoje vietoje vestibiulyje.

Dalinamės ankstesnių akcijos „Knygų Kalėdų“ džiugiomis nuotraukomis.

Anglų kalbos kalėdinių dainų maratonas

4a  4b  4c

2021 m. gruodžio mėnesį vyko anglų k. kalėdinių dainų maratonas, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai. Vaikai pasveikino vieni kitus su artėjančiomis šventėmis.

PAŽINTIS SU MIESTO BIBLIOTEKA

Dukstynos pagrindinės mokyklos pirmokams labai greitai prabėgo trys pirmieji mokymosi mėnesiai. Kasdien jie vis labiau susidraugauja su raidelėmis, intensyviai mokosi skaityti ir rašyti. Praeitą savaitę visos pirmokų klasės drauge su mokytojomis D. Atkočiūniene, E. Komaroviene ir B. Mickuviene lankėsi Ukmergės V. Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Vaikus svetingai pasitiko bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojos. Pakvietė pasižiūrėti šiltą ir jautrų lėlių spektakliuką apie namuką, kuris ieškojo savo šeimininko. Po to supažindino su bibliotekos fondais ir teikiamomis paslaugomis, paaiškino, kaip galima tapti bibliotekos skaitytojais. Vėliau pirmokėliai patys gamino pirštukų lėlytes, bandė su jomis vaidinti.

Tokia spalvinga ir nuotaikinga pažintis su biblioteka, paliko neišdildomus įspūdžius ir vaikų norą vėl kuo greičiau joje apsilankyti ir tapti nuolatiniais skaitytojais.

Ačiū visoms mus globojusioms bibliotekininkėms.

Žaidžiame teatrą

Dukstynos mokyklos 1a ir 2a klasės mokiniai dalyvavo teatralizuotoje skaitymo edukacijoje „Žaidžiame teatrą“. Mažieji aktoriai, pavirtę  pasakų personažais, pasinėrė  į  kūrybinį procesą ne tik ugdantį vaikų  fantaziją, bet ir skatinantį pastabumą bei dėmesio koncentravimą. Teatralizuotas skaitymas tapo įdomiu žaidimu, kuris skatino raiškiai skaityti, sekti draugo skaitomą tekstą, įdomiai perteikti savo vaidmenį. Mokytojos Daiva Glasinskienė ir Edita Komarovienė džiaugiasi mokinių noru bei pastangomis išmokti kuo geriau skaityti ir suprasti skaitomą tekstą.

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2021

Mūsų mokyklos 3b, 3c, 4a, 4b, 4c ir 5c klasių mokiniai bei jų mokytojos lapkričio 15-21 d. dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalyse vykstančiuose tradiciniuose Šiaurės šalių literatūros skaitymuose. Susirinkę kartu žvakių šviesoje skaitė  Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja” ištrauką, diskutavo apie draugystę, svajonę  ir ilgesį, priverčiantį  susimąstyti apie tai, kas iš tikrųjų svarbu gyvenime.

Šiaurės šalių literatūros savaitė (anksčiau – Šiaurės šalių bibliotekų savaitė)  yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos  ilgiau nei 20 metų vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Mūsų mokykloje šiai savaitei skirti renginiai vyko šešioliktą kartą ir jie buvo skirti ne tik skaitymams, bet ir pokalbiams apie Šiaurės šalis, jų rašytojus - tai ir knygų, plakatų, sklandančių atviručių parodos.

Bibliotekininkė Violeta Markauskienė

Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  inicijavo Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.

1-10 klasių mokiniai išsiaiškino žodžio Tolerancija reikšmę, diskutavo per klasės valandėles, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos / tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, rado ir aptarė XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.  Analizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

Mokiniai gamino plakatus „Tolerancijos miestas“. Jais papuošė savo klasių duris.

Matau tave

Dukstynos mokyklos 1-4 kl mokiniai su savo šokių mokytoja Egidija Merenanu prisijungė prie LRT televiziją programos ,,Tūkstantmečio vaikai“ tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos ,,Matau tave“. Susirinko gausus būrys mokinių, norinčių šokti ir taip skleisti tolerancijos, palaikymo ir bendrystės idėją. Šokių mokytojai padėjo visos kolegės, kurios moko pradinukus. Šokančius mokinukus filmavo ir vaizdo įrašą sukūrė Paulius Šemeta. Šis filmukas bus pristatytas į LTR konkursą „Matau tave“.

Vokiečių kalbos dienos

Spalio 18–24 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicinės Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir  Dukstynos mokykla. Mokiniai sužinojo, kodėl reikia mokytis vokiečių kalbos, dainavo vokiškas dainas, dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie Vokietiją?".

Vokiečių kalba neatsiejama nuo Lietuvos švietimo, kultūros ir verslo. 

Vokiečių kalbos dienų iniciatoriai – Vokietijos ambasada Lietuvoje, Goethe's institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Vokiečių kalbos mokytoja Edita Augustinienė

Sveikatingumo diena

Nuo mažų dienų mes girdime, jog judėjimas ir sveika mityba – tai sveikata. Per sportinę veiklą ir užsiėmimus sužinomos bei išmokstamos vertybės ir gebėjimai daro didžiulę įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui.

Spalio 15d. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinukus visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė pakvietė į sveikatingumo dienos renginį. Mokiniai susidomėję klausėsi specialistės pasakojimo apie vaisių ir daržovių naudą augančiam organizmui.  Diskutavo, ką daryti, kad augtume sveiki, stiprūs, nepritrūktume energijos.

Kadangi judėjimas yra neatsiejamas nuo sveikos mitybos, pradinukai linksmai ir energingai varžėsi  estafečių rungtyse.

Po renginio, prižadėję kiekvieną dieną bent  60 min. laiko praleisti aktyviai lauke, saldumynus keisti vaisiais ar daržovėmis, visi linksmi grįžo į klases.

Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Žydra Grybienė

Mokykloje karaliauja pasakos

Mokykloje karaliauja pasakos! Teisingai supratote, nes pasakos mus lydi nuo pat vaikystės, mes jas prisimename, skaitome, patys kuriame. Penktokai ne tik skaitė pasakas, bet, paskatinti mokytojos Vaidos Valatkienės, jas kūrė. Šiuo metu prie mokyklos bibliotekoje veikia „sklandančių“ penktokų sukurtų pasakų „Vieną kartą...“ paroda. Užsukus į  biblioteką mažuosius skaitytojus pasitinka visa lentyna  gražiausių lietuviškų pasakų knygų, kurias galima ne tik pavartyti, bet ir paskaityti. O ketvirtokai nusprendė skaityti linksmas pasakas be galo ir jas iliustruoti, o galbūt ir sukurti... Ir visa tai vyksta neatsitiktinai, nes spalis - Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo ir šių metų tema „Pasaulio pasakos“. Skaitykime ir kurkime pasakas, nes jos lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save.

Penktokės Austėjos pasaka “Klevo lapelis“ prasideda taip: Vieną kartą rudenį ant klevo šakos kabėjo lapelis. Jis vardo neturėjo, bet buvo labai gražus ir stebuklingas. Jo spalva maišyta violetinė ir žydra. Jis stebuklingas buvo todėl, nes išpildydavo visus norus.

Šeštadienio  rytą viena mergaitė ėjo į parką ir staiga prieš pat jos kojas nukrito gražus lapelis. Ta mergaitė buvo nelabai mandagi, todėl lapuką sutrypė ir suplėšė. Tai pamatęs berniukas Lukas iškart pribėgo prie lapelio ir jį paėmė į rankas, o po kelių minučių nubėgo namo. Berniukas grįžęs namo pasiėmė stebuklingus klijus ir suklijavo lapelį. Tuomet lapelis prabilo...

Kaip baigėsi ši pasaka galima sužinoti užsukus į mokyklos biblioteką. Čia taip pat galėsite paskaityti ir daugiau penktokų sukurtų pasakų.

Violeta Markauskienė bibliotekininkė

Patirtis geriausia mokytoja

Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda rugsėjo 7 – 14 dienomis dalyvavo  ERASMUS + mobilumo pagal projekto „Usus magiter est optimus.-Cicero (Patirtis geriausia mokytoja) kvalifikacijos tobulinimo programoje Kipro respublikoje .  Mokymus „Inclusive education“ (Įtraukusis ugdymas) Kipre, Pafoso mieste organizavo mokymų centras Cross Culture International Foundation Cyprus (CCIF). Užsiėmimus vedė profesionali dėstytojų komanda: Kipro Universiteto Paphos dėstytojos: Maria Papapolidorou, Anasia Papouri, Pan Michael Soteri.

Mobilumo programos Erasmus+  dalyvės  Daiva Amankavičienė ir Virginija Volungevičienė dirbo tarptautinėje komandoje kartu su Italijos, Vokietijos ir Ispanijos atstovais.

Mokymų metu pedagogės patobulino žinias apie  įtraukaus švietimo strategijas ir praktikas, modeliavo ir analizavo situacijas, diskutavo apie inovatyviąją ugdymo (-si) praktiką daugiakultūrėje aplinkoje. Komandos nariai diskutavo apie išankstines nuostatas ir stereotipus, apie kitataučių integraciją į ugdymo procesą, įvairiapusę pagalbą mokiniui. Mokymų metu vyko paskaitos, grupių diskusijos, pratybos. Dalyviai, grupėse, atlikdami užduotis, mokėsi kurti vaizdinius pranešimus, išbandė stereotipų modelį, sužinojo penkių žingsnių  pozityvios  ugdymo(-si) aplinkos mokykloje modelį,  išbandė pagarbaus bendravimo metodus.

ICT for Teaching and Learning

Šių metų rugsėjo 20-24 dienomis Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos pedagogės – Edita Usonienė (direktorės pavaduotoja ugdymui), Aistė Kaušylienė (anglų k. mokytoja) ir Diana Buklienė (pradinių klasių mokytoja) dalyvavo „Erasmus+“ mokymuose „ICT for Teaching and Learning“ Ispanijos mieste Valensijoje, kuriuos organizavo Valensijos mobiliųjų mokymų centras ESMOVIA.

Pirmąją dieną  pedagogų delegacijos iš Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos pristatė dalyviams savo šalis, mokymo įstaigas ir šiltai bendravo prie lietuviškų vaišių stalo, apsikeitė suvenyrais.

Mokymų metu pedagogės pagilino savo kompiuterinio raštingumo žinias, atliko ir kūrė įdomias interaktyvias užduotis Microsoft Sway, edpuzzle, Quizizz, Canva.com, Genially  platformose.

Viešnagė Valensijoje praturtino ne tik IKT žinias, bet ir praplėtė akiratį. Buvo smagu prisiliesti prie Valensijos kultūrinio paveldo, susipažinti ir pasidalinti patirtimi su kolegomis iš Lenkijos ir Rumunijos.

ICT in Education

Rugsėjo 27 d. - spalio 1 d. Prahoje vyko „Erasmus+“ mokymai „ICT in Education“ , kuriuose susitiko pedagogai iš Italijos, Slovakijos, Bulgarijos, Ispanijos, Graikijos ir Lietuvos programos dalyvės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojos Žydronė Ramoškaitė ir Edita Komarovienė. Pirmąją dieną dalyviai susipažino, kūrybiškai ir inovatyviai pristatė savo šalis. Ukmergiškės pristatydamos Lietuvos kultūrą ir švietimo sistemą padovanojo visiems suvenyrus ir pavaišino lietuviškais gardėsiais. Mokymų metu pedagogai išmoko naujų IKT taikymo būdų ir mokymą aktyvinančių programų „Edpuzzle” , „Inseart learning”, „Worksheets“, su programa „Quizzis“ kūrė klausimus, išmoko sukurti komiksus „Make beliefs Comix“ programa, sužinojo, kaip mokyti vaikus algoritmų naudojant programą „Code.org“, išmoko sukurti interneto puslapius naudojant programą „Weebly“, „Canva“ programa kūrė plakatus, brošiūras. Bendradarbiaudami grupėse, siekdami kuo geriausio bendro rezultato, praktiškai išbandė „Goosechase“. „Story jumper“ programa išmoko sukurti knygas. Mokytojos džiaugiasi, kad ne tik patobulino IT žinias, bet ir suteikta galimybe pažinti Prahą, pagilinti anglų kalbos žinias, pasisemti gerosios praktikos pavyzdžių iš kitų šalių kolegų.

2021-ųjų metų spalio 5 d. mokyklos lietuvių klb. mokytojai G. Stuknienei už nuoširdų darbą dėkojo rajono meras R. Janickas, o istorijos mokytojai K. Adamonienei - ŠMM ministrė J. Šiugždinienė. 

Mokytojų diena

Dukstynos mokykloje jaukiai ir linksmai atšvęsta Mokytojų diena. Dėkojame mielam svečiui Albinui Kuliešiui už jautrius rudeniškus posmus, mokiniams - už šmaikščius sveikinimus, kolegoms - už palaikymą. Tegu šie mokslo metai būna tokie pat šviesūs ir viltingi. Su švente, kolegos.

Edukacija Kernavėje

Turiningai paskutinę rugsėjo mėnesio dieną praleido Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b ir 4b klasės mokiniai. Jie vyko į edukacinę ekskursiją.

Kernavės archeologinės vietovės muziejaus edukacijoje mokiniai susipažino su pirmosios Lietuvos sostinės atsiradimo istorija,  tyrinėjo kaip gyveno žmonės senovėje. Apsilankę rekonstruotame viduramžių miestelyje daug sužinojo apie senovės žmonių buitį ir amatus. Kernavės piliakalniai stebino savo didingumu. Užlipę ant piliakalnių žavėjosi  nuostabiais Kernavės vaizdais, pajautos slėniu, tekančios Neries atkarpa.

Skulptoriaus kiemelyje  darbų kūrėjas H. Orakauskas pasakojo apie savo darbus. Skulptorius bandė sudominti vaikus tiek žodžiais, tiek darbų formomis, tiek mintimis. Ne visus pavyko sudominti... Užtat aktyvūs mokiniai buvo išbandydami įvairius senovinius žaidimus.

Daug džiaugsmingų emocijų sukėlė apsilankymas ELNIŲ SPA. Ten mokinių nekantriai laukė nepietavę elniai… Mokiniai ne tik maitino juos, bet ir sužinojo daug įdomios informacijos apie elnių gyvenimą, metamus  ragus, jų panaudojimą.  ELNIŲ SPA įkūrėjas Remigijus miškų apsupty ne tik noriai dalinosi savo žiniomis apie elnius, bet ir atsakė į mokinių užduotus klausimus. Įveikdami kliūtis surado ir apsilankė indėnų būste, vigvame.

Edukacijos metu mokiniai sužinojo daug įdomios  informacijos, patyrė smagių, įsimintinų akimirkų.

Pradinių klasių mokytojos  Angelė Rakickienė ir Rita Gelūnienė

Rudenėlio šventė

Kai ruduo  padabino gamtą margaspalviais lapais,  Dukstynos pagr. m-klos  pradinukai kartu su mokytojomis spalio 1-ąją - Rudenėlio šventę pasitiko įdomiomis veiklomis.      

Aptarę rudens darbų pabaigtuves, susipažino,  kaip derliaus nuėmimo pabaigtuvių  šventes šventė įvairūs Lietuvos regionai, kokios buvo apeigos, papročiai, kas išliko iki šių dienų.

Mokiniai apsilankę  „Puošmedį“ medelyne susipažino su rudenine gamta. Rinkdami  klevo lapus  džiaugėsi auksaspalviu rudeniu: iš spalvotų medžių lapų kūrė paveikslus,  klasėse pražydo rudeninės gėlės,  medžiai. Prigužėjo į klasę „voveraičių, liūtų, drugelių, ežių, kirmėlių, pelėdų“...  

Mokiniai grupelėse kūrė nuotaikingas istorijas,  rungtyniavo mįslių konkurse, sprendė kryžiažodžius, kūrė eiles. Susipažinę su Vytauto V. Landsbergio ,,Obuolių pasakomis", pagamino lėles ir kūrė spektaklį „Obuoliukų gyvenimas“, dainavo  dainą ,,Rudenėlis’’, klausėsi saksofonu atliekamos muzikos.

Mokiniai ne tik džiaugėsi pačių sukurtais  Rudenėlio gėrybių eksponatais, bet ir gamino sveikuolių mišraines, plakė kokteilius, vaišino draugus.

Puikūs įspūdžiai ir spalvinga rudeninė nuotaika lydėjo visus šventės dalyvius!

Ketvirtokų edukacinė išvyka

Įpusėjus rugsėjui Dukstynos pagrindinės mokyklos 4a ir 4c klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką ,,Miško brolių takais“. Kopūstėlių miško teritorijoje mokinius pasitiko uniformuotas partizanas Miško brolis ir palydėjo visus prie ekspozicinio bunkerio, kuriame vyko istorijos pamoka. Vaikai susipažino su lietuvių tremtimi į Sibirą, partizanų kovomis. Mokiniai žiūrėjo trumpą dokumentinį filmą ,,Partizaninis karas Lietuvoje 1944 – 1953’’.

Ketvirtokams buvo leista pajusti partizaniško bunkerio aplinką, prisiliesti prie partizaninės atributikos, to laikmečio technikos, išgirsti autentiškus pasakojimusi iš partizanų gyvenimo.

Vaikus į edukaciją lydėjo mokytojos Ž. Grybienė ir J. Ryliškienė.

Sporto šventė „Judėk – Stiprėk – Būk sveikas!“

Rugsėjo 16 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinukai,  vykdydami savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo projektą džiaugėsi tradicine sporto švente „Judėk – Stiprėk – Būk sveikas!“ ir pradėjo visos Judumo savaitės renginius.

Mokyklos svečiai, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius D. Varnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V. Kalinas, Sporto Centro vadovas V. Martikonis, Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas T. Balžekas bei mokyklos direktorė D. Liumparienė, iškilmingai perkirpę juostą, atidarė atnaujintą modernią sporto salę. Skambant muzikai, pradinukai, nešini plakatais, skatinančiais sportuoti ir gyventi sveikai, energingai patraukė link stadiono. Čia jų laukė trenerė J. Tiškuvienė, pasiruošusi rytinei visuotinei mankštai. 1-2 klasių mokiniai stadione varžėsi estafečių rungtyse. 3-4 klasių mokiniai rungtyniavo kvadrato ir baudų metimo varžybose.

Pavargę, bet laimingi, visi sugrįžo į stadioną, kur juos pasveikino ir apdovanojo renginio organizatorė mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Justina Skominė.

Ir vėl rugsėjis mūsų kieme: margaspalvių kardelių jūroje su nauja viltimi renkamės į savo klases.

Nacionalinis mokinių rašinio konkursas

2021 m. Nacionalinio mokinių rašinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtoja tapo Dukstynos pagrindinės mokyklos 8c kl. mokinė Agnietė Zalepūgaitė. Medžiagą rinkti ir parengti tekstą padėjo jos lietuvių klb. mokytoja E. Augustinavičienė ir istorijos mokytoja V. Pulkauninkienė

Mokinė naudojosi politinio kalinio Romo Miškinio laiškais siųstais iš Intos. Viso perskaityta apie šimtas laiškų, rašytų rašalu, pieštuku. Tie laiškai – vienintelis ryšys su savo kraštu, su artimaisiais ir begalinis noras, kad tas ryšys nenutrūktų. Juose guodėsi, nerimavo, džiaugėsi. Galime tik nujausti, kas slepiasi tarp eilučių. Ką išgyveno artimieji, gavę taip laukiamą žinutę: pirmiausia – gyvas, o paskui – jis ten šąla, badauja, ilgisi...

 Juose paprastas, bet labai gražus žmogus, neslepiantis, kad gali būti pažeidžiamas, labai jautrus ir poetiškas, mylintis savo kraštą ir artimuosius. Tai dėl to laiškai ir išsaugoti, nes jie rašyti žmonėms, kuriuos mylėjo, o jie mylėjo jį. Išsaugoti kaip dokumentas, liudijimas apie skaudų  visai mūsų tautai laiką. Ir viltis, kad ir tie, atrodo, paprasti laiškai pasitarnaus visų mūsų labui. Nepamiršti, perduoti iš kartos į kartą... Tai vilties laiškai, kad viskas baigsis, kad nebepasikartos.

Geografijos konkursų nugalėtojai 2021 m.

Vasario 3 dieną respublikiniame geografijos žinių  konkurse Adventur „Pažink Lietuvą ir pasaulį“,  dalyvavo 7b klasės mokinys Titas Juškevičius ir tapo absoliučiu nugalėtoju iškovojęs1-ąją vietą.

Kovo 3 d. įvyko XI geografijos olimpiada „Mano gaublys“.

Šeštų klasių tarpe 1 vietą laimėjo 6b klasės mokinys Tomas Bieliakas, 2 vietą - 6b klasės mokinė Rusnė Radzevičiūtė, 3 –vietą laimėjo  ir pasidalino 6b klasės mokinė Gerda Tolkačiovaitė ir 6a klasės mokinys Bernardas Žemaitis.

Septintų klasių tarpe 1 vietą laimėjo 7b klasės mokinys Titas Juškevičius, antrą vietą  laimėjo ir pasidalino 7a klasės mokinė Vytautė Kuprionytė ir Ugnė Bernikovič. trečią vietą laimėjo 7b klasės mokinė Inesa Tamašauskaitė

Aštuntų klasių tarpe 1 vietą laimėjo 8a klasės mokinys Nedas Sabaitis, antrą vietą laimėjo 8c klasės mokinė Agnietė Zalepūgaitė ir trečią vietą laimėjo 8c klasės mokinys Titas Troška.

Klasės valandėlė “Mano tėvelių profesija. Antstolis”

Birželio 4  d. 5a klasės mokiniams klasės valandėlę vedė ne klasės auklėtoja, o Emilijos Paunovaitės mama Virginija Paunovienė.

Pamokos viešnia profesijos pristatymą pradėjo praktine užduotimi – penktokams reikėjo užrašyti žodį „antstolis”. Didžiuma mokinių sakėsi užrašę teisingai, bet vienam kitam šio žodžio rašyba pasirodė per sunki.

Antstolė V. Paunovienė mokiniams papasakojo, kur reikia studijuoti, jei nori būti antstoliu (reikia teisinio universitetinio išsilavinimo). Priminė, kad reikia gerai išmanyti lietuvių kalbą,  istoriją bei matematiką.

Penktokai sužinojo, kad ir antstoliai turi „vadovėlius”. Pagrindinis antstolio „vadovėlis“ – Lietuvos  Respublikos Konstitucija. Tačiau reikalingiausias „vadovėlis” antstoliui yra Lietuvos Respublikos  civilinio proceso kodeksas.

Mokiniai sužinojo, ką veikia antstoliai, kokias funkcijas atlieka, kaip išieško skolas.

Apibendrindama pristatymą, viešnia akcentavo, kad geriau protingai planuoti piniginius reikalus, nesiskolinti neapsvarsčius grąžinimo galimybių. Bet jei jau taip atsitiko, kad skolų neišvengėme, bijoti antstolio nereikia, tiesiog jis kartu su skolininku aptars, kaip išsiveržti iš  užburto skolų rato.

Penktokai ir klasės auklėtoja labai dėkingi  Emilijos mamai už įdomią, informatyvią klasės valandėlę.

2c klasės mokiniai laimėjo miesto vėliavą

Dukstynos pagrindinės mokyklos 2c klasės mokiniai ir jų mokytoja Vilma Rabazauskienė dėkoja Ukmergės Kultūros centro darbuotojams už dar vieną galimybę pažinti savo miestą!  Antrokai dalyvavo žaidime „Surask žymių kraštiečių mintis“, kurio metu Ukmergės senamiesčio erdvėse suradę 14 lentelių su žymių kraštiečių mintimis, laimėjo miesto vėliavą.

Lietuvių kalbos olimpiadų ir konkursų „derlius“

Besibaigiant mokslo metams skaičiuojame rezultatus. Net ir mokydamiesi nuotoliniu būdu, nemažai mokinių gana aktyviai dalyvavo lietuvių kalbos olimpiadose.

Olympis 2021 Pavasario sesijos lietuvių kalbos konkurse dalyvavo penki mokiniai. Benas Piešina (5a kl.),  Dovilė Radvilė Pečiūraitė (5a kl.) ir Gabija Stankevičiūtė (7b kl.) gavo I laipsnio diplomus, o Tautvydas Linartas ir Bernadeta Stundytė apdovanoti II laipsnio diplomais.

Mokslo-Lab lietuvių kalbos olimpiadoje 5a klasės mokinius taip pat lydėjo sėkmė. Atrankiniame ture dalyvavo net 10 penktokų. Finaliniame etape šaunių rezultatų pasiekė Kajus Kuznecovas, Tautvydas Linartas, Emilija Paunovaitė, Aistė Pociūnaitė, Mišelė Šilobrit, Donatas Terekas ir Ula Valaišaitė.

Labai sėkmingas buvo ir Kings lietuvių kalbos olimpiados atrankinis turas dviems penktokams – Bernadetai Stundytei ir Tautvydui Linartui. Šie mokiniai surinko po 100 proc. taškų.

50-ajame Tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurso rajoniniame etape šiemet dalyvavo  II-ąją vietą užėmė 5a klasės mokinės Emilijos Paunovaitės, o III-iąją vietą – 7b klasės mokinės Ūlos Aleksandravičiūtės laiškai artimiesiems apie savo patirtis COVID-19 pandemijos metu.

Džiugu, kad mokiniai noriai dalyvauja lietuvių kalbos olimpiadose bei konkursuose ir pasiekia gana aukštų rezultatų.

Mokyklos jaunių choras mini 20-metį

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos jaunių choras mini savo gyvavimo 20-metį. Tiek pat metų jam vadovauja muzikos mokytoja Vilma Retienė. Tačiau, besklaidant mokyklos istorijos puslapius, atrandi įdomių faktų. Pasirodo chorinis dainavimas buvo populiarus nuo pat mokyklos atidarymo.

Su pagarba prisimename pirmąjį choro vadovą R. Sartauską ir jo mažuosius  dainorėlius, kurių balsai skambėjo  įvairių švenčių metu. Vėliau dainavimo subtilybių mūsų mokyklos mokinius mokė mokytoja ekspertė  Jūratė Martinkutė.

4b kl. mokinės sėkmė

Belaukdama gražiausios metų šventės, šv. Velykų, 4b klasės mokinė Martyna Miltinytė dalyvavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto ir VŠĮ „Mokslo šviesa“ organizuotoje kūrybinių darbų parodoje „Skaitmeninis Velykų margutis 2021“. Parodos tikslas – puoselėti Lietuvos etninę kultūrą, ugdyti meninę raišką naudojant informacines technologijas.

Sausio 25 d. vyko Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių 2020/2021 m.m. sporto žaidynių 5-8 kl. virtualios šachmatų varžybos – jose dalyvavo ir Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos šachmatininkų komanda.

Šiose varžybose 1 vietą iškovojo Naglis Gutauskas 8c kl., 13 vietą - Kristupas Rimydis 6c kl., 17 vietą - Adomas Augustinas 6b kl., 18 vietą - Emilis Gvozdas - 8a kl., 19 vietą - Adomas Vaičaitis 3a kl.

Tarp mergaičių, kur varžėsi 5-8 kl. mokinės, 5 vietą iškovojo 3a kl. mokinė Goda Gutauskaitė.

Po savaitės vyko 1-4 kl. mokinių virtualios šachmatų varžybose: Goda Gutauskaitė 3a kl. iškovojo 1 vietą., Rūta Reingardtaitė 1b kl. iškovojo 3 vietą.

Bendroje visų klasių mergaičių įskaitoje Goda Gutauskaitė užėmė aukštą 3- ąją vietą.

Kauno tautinės kultūros centras kovo 9 d. į virtualų respublikinį konkursą „Jei prakalbėtų, daug pasakytų..." sukvietė 70 dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir keturi Dukstynos pagrindinės mokyklos mokiniai su savo lietuvių klb. mokytoja Elvyra Augustinavičiene.

Aštuntokai Agnietė Zalepūgaitė, Gustė Mackonytė, Lukas Grybas ir Motiejus Petronis buvo apdovanoti padėkos raštais už kūrybiškumą puoselėjant etninės kultūros vertybes.

Konkursas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Lietuvos respublikos Seimo narės padėka

Šiais metais vyksta daug renginių skirtų Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimui.

Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokinė Karolina Rugieniūtė, paskatinta mokytojos Ritos Gelūnienės, dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narės Irenos Haase vardu skelbtame piešinių konkurse „Laisvės karta sako jiems AČIŪ“. Konkursas buvos skirtas, atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-mečiui paminėti, pagerbti Sausio 13-osios aukoms ir visiems apginusiems laisvę.

Neseniai Karolina nudžiugo sulaukusi Seimo narės Irenos Haase padėkos ir padrąsinančių žodžių, kurie įkvėps dar geriau mokytis ir gražiau piešti.

Mokytoja Rita Gelūnienė

Iš respublikinio Meninio skaitymo konkurso

„Tylios sienos žodžių paliestos“ sugrįžus

Šių metų spalio 23 dieną Dukstynos pagrindinės mokyklos 8c klasės mokinė Gustė Mackonytė ir lietuvių kalbos mokytoja Elvyra Augustinavičienė dalyvavo respublikiniame meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos žodžių paliestos“. Konkursas vyko Kauno IX forto muziejuje. Konkursu siekta skatinti mokinius domėtis literatūriniais tekstais, pasakojančiais apie Lietuvoje ir Europoje gyvenusių žydų išgyvenimus bei likimus nacių okupacijos laikotarpiu. Konkursą organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Konkursas vyko dviem srautais. Pirmajame sraute pasirinktus tekstus skaitė 14 iš įvairių Lietuvos mokyklų pakviesti 5-8 klasių mokiniai. Penkių komisijos narių išrinkti trys geriausieji. Visi mokiniai ir mokytojai buvo apdovanoti Padėkomis ir asmeninėmis dovanėlėmis.

Neformalaus ugdymo diena „Rudenėlio šventė“

Spalio 2 dieną Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių tradicinė neformalaus ugdymo diena „Rudenėlio šventė“.

Pradinukai, besidžiaugdami spalvingiausiu metų laiku, sukūrė nuostabias rudens pasakas, varžėsi rudeniniame šaškių turnyre, tyrinėjo vaisių ir daržovių sėklas, gamino vaisių salotas, kūrė rudeniškas šukuosenas, puokštes iš lapų. O paveikslėlius kūrė iš bulvių pasigaminę ornamentų antspaudus, dalyvavo lauko lobių paieškose „Tai bent radybos!“

Mažiausieji, apsilankę medelyne „Puošmedis“, yra dėkingi jo savininkei Janinai, kuri vaikučius supažindino su gausybe dekoratyvinių augalų, o vėliau parodė visą augimo kelią: nuo sėklytės iki brandaus augalo.