Karjeros ugdymo centras

Karjeros ugdymo centro veikla

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Sekminės Rumšiškėse

Turiningai mokslo metus užbaigė Dukstynos pagrindinės mokyklos 3b ir 3c klasės mokiniai. Jie vyko į Rumšiškių Lietuvių liaudies buities muziejų. Mokiniai dalyvavo edukacijoje „Sekminės. Piemenėlių rūpesčiai ir linksmybės“. Vaikai susipažino su Sekminių šventės papročiais, išmoko Sekminių oraciją. Mokėsi pinti vainikus iš pievoje surinktų lauko gėlių. Vainikais papuošė medinę karvutę. Daugiau sužinojo apie piemenėlių buitį, rūpesčius, šventes. Atidžiai klausėsi kerdžiaus pasakojimo apie piemenėlių kasdienybę. Linksmai  žaidė piemenėlių žaidimus, švilpavo molinėmis švilpynėmis. Išmoko pasigaminti švilpynę iš šiaudo. Daug džiaugsmo patyrė kepdami kiaušinienę po atviru dangumi.

Visiems buvo smagu važinėtis traukiamais arklių vežimaičiais. Apsilankę Lietuvos etnografinių regionų sodybose daug sužinojo apie tai, kaip seniau gyveno lietuviai, kuo vertėsi, plačiau susipažino su įvairiais amatais. Pasidžiaugė liaudies medžio drožėjų pagamintais paukščiukais, žaislais vaikams. Smagiai šaudė iš lankų, leido skraidynes, suko vilkiukus. Muziejaus etnografiniame miestelyje apsilankė manufaktūroje, naujai atkurtoje bažnyčioje. Apsilankę XX a. pradžios bei daraktorinėje mokyklose galėjo pasėdėti prie stalo, kur mokėsi to meto vaikai, susipažinę su rašymo priemonėmis bandė patys rašyti ant lentučių.

Nors ir pavargę, bet praturtėję žiniomis, linksmi ir lamingi grįžo namo.

Mokytojos metodininkės Rita Gelūnienė ir Žydra Grybienė

Nuostabi ekskursija

 

8a ir 7b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Laimute Misiūniene ir Neringa Džiovaliene gegužės mėn, 25 d. dalyvavo projekte „Moksleivio karjera" ir lankėsi  „Microsoft" biure, kur susipažino su žaidimų kūrimu, išmaniaisiais laikrodžiais, išmaniuoju stalu, dalyvavo ekskursijoje po biurą. Sužinojo apie įmonės veiklą ir darbo galimybes. Išgirdo įdomią 12 klasės mokinio sėkmės istoriją.

5a  klasės mokiniai  apsilankė Ukmergės rajono policijos komisariate

Ukmergės Dukstynos mokyklos 5a  klasės mokiniai kartu su auklėtoja Virginija Volungevičiene apsilankė Ukmergės rajono policijos komisariate. Juos priėmė Ukmergės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus Bendruomenės pareigūnė vyriausioji tyrėja Ingrida Dutkiene.  Mokiniai išklausė pranešimą apie socialiniame tinkle Facebook ir Twitter plintančias internetines patyčias. Siekiant sumažinti galimas rizikas interneto socialiniuose tinkluose, pareigūnė supažindino su www. draugiškas internetas.lt apsaugos galimybėmis.

Apie policininko profesiją, jos ypatumus ir apie tai, kokie reikalavimai yra keliami pareigūnams,  papasakojo Ukmergės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis-kinologas Andrej Petrukanec, supažindino mokinius su tarnybiniu šuniu Grodas. Pareigūnas papasakojo, kaip dresuojami policijos šunys. Policininkai kinologai būsimus tarnybinius šunis ruošia patys: išsirenka iš vados šuniuką, prižiūri ir dresuoja, vėliau augintinis išlaiko specialius egzaminus, patvirtinančius, kad keturkojis pasirengęs tarnybai. Mokiniai susidomėję stebėjo Grodo vykdomas komandas.

Antrokai apsilankė policijos komisariate

Dukstynos pagr. mokyklos2 b klasės mokiniai apsilankė Ukmergės rajono policijos komisariate. Mokiniai  norėjo sužinoti kuo daugiau apie šią svarbią` profesiją, nes čia  darbuojasi ir keturi mokinių tėveliai.

Mus pasitiko ir noriai priėmė Ukmergės policijos bendruomenės pareigūnė Daiva Novikienė. Ji papasakojo apie atsakingą policininko darbą. Mokiniai pamatė priemones, kuriomis naudojasi  reagavimo skyriaus policininkai. Ne vienas norėjo užsidėti  kepurę, neperšaunamą liemenę ir liemenę, kuri saugo nuo peilio dūrių. Stebėjosi, kokia sunki liemenė!

Mokinius sudomino identifikacijos kabinetas, kuriame  įrengtos sferinės vaizdo kameros, o pamatę  laikinas sulaikymo kameras  norėjo  kuo greičiau iš jų išeiti.  Užsuko ir į sporto salę, kurioje pareigūnai palaiko ir stiprina savo fizinį pasirengimą.

Nekantraudami mokiniai laukė susitikimo su policijos komisariato kinologu  Andrejumi Petrukanec ir jo tarnybiniu šunimi vokiečių aviganiu Grodu. Pareigūnas papasakojo, kad Grodas dalyvauja dingusių žmonių paieškose. Jau yra suradęs 4 žmones. Geba sekti pėdsakais vagysčių vietose,  ieško narkotinių medžiagų, padeda sulaikyti įtariamuosius. Su kokiu susidomėjimus mokiniai stebėjo Grodo vykdomas komandas.

Mokiniai ir mokytoja dėkingi Rusnės mamytei už pagalbą organizuojant išvyką.

Dukstynos pagr. mokyklos mokytoja A. Rakickienė

3 C klasės mokiniai lankėsi Ukmergės pieninėje

 

 

2017 m. balandžio mėn. 3 C klasės mokiniai  su mokytoja Žydra Grybiene lankėsi Ukmergės pieninėje. Sūrelių gaminimo ceche mokiniai pamatė, kaip iš varškės gaminami šokoladiniai sūreliai, stebėjo gamybinį procesą. 

Vaikų Velykėlės

Nors sunkiai iš žiemos snaudulio keliasi žolytė, augalėliai, medžių šakų pumpurėliai, bet vis tiek džiaugiamės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo labai graži, pilna džiugesio ir linksmybių šventė – Velykos. Savaitė po Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis.

Dukstynos pagrindinės mokyklos pedagogai ir pradinių klasių mokiniai linksmai atšventė šią šventę, įsijungdami į „Naisių vasaros“ organizuojamą ir jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis gražias lietuviškas tradicijas, ugdantis vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasią. Mokiniai gamino didelį 2 metrų aukščio margučio muliažą, ant jo dėliojo, klijavo  aplikaciją su istoriniais margučių marginimo raštais. Visi kartu džiaugėmės atliktu darbu ir pasiektu rezultatu. 

Tradicinėje šventėje, kuri vyko aktų salėje, pradinukai rideno margučius, lenktyniavo, kurio margutis nurieda toliausiai, išsiaiškino, kurio stipriausias, gėrėjosi  gražiausiais margučių raštais.

Ši šventė padovanojo daug gražių akimirkų, suteikė vaikams džiaugsmo.

 

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Jolanta Ryliškienė ir Žydra Grybienė

 

Siūlo kelias

Kovo 6 – 8 dienomis Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 2c, 3b, 3c ir 4b klasių mokiniai dalyvavo bendrame lietuvių ir norvegų projekte „Gaminu ir augu: tradicijos tarp pluošto ir struktūros“.

Projekto meto buvo sukurta mobilioji dirbtuvė, kurios vienoje pusėje pristatomas linas, kitoje – vilna. Moksleiviams buvo įdomu pamatyti kaip iš lino - augalo atsiranda linas– audinys, o iš avelės – vilnonis siūlas. Tai puiki edukacija, kurios metu mokiniai galėjo prisiliesti prie gyvos istorijos, prie mūsų tautos praeities, kuri pamirštama. Kažkada kiekviena šeimininkė mokėjo liną ir vilną apdirbti, austi, megzti.

Todėl gyvas pasakojimas, gyvas vaizdas mokinius priartino prie mūsų praeities, prie mūsų papročių, prie to, ką mokėjo mūsų močiutės.

Mokytojos Vilma Rabazauskienė, Rita Gelūnienė, Žydra Grybienė, Danutė Atkočiūnienė

3a klasės mokiniai  lankėsi duonos kepykloje

Vasario mėn. 14 d. 3a klasės mokiniai su mokytoja Jolanta Ryliškiene lankėsi UAB ,,Ukmergės duona“. Pagrindinis ekskursijos tikslas – susipažinti su duonos kepimo technologija, duonos kepėjo profesija.

Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip  raugiamas raugas, specialiuose įrenginiuose minkoma, formuojama, kildinama ir pagaliau kepama duonelė.

Nors daug darbų nudirba mašinos ir duonos kepimas šiandien skiriasi nuo jos kepimo senovėje , tačiau mokiniai pamatė, kiek daug pastangų reikia įdėti, kol duonelė atsiranda ant mūsų stalo.

7b kl. mokiniai lankėsi Ukmergės Jaunimo darbo centre

2017 m. sausio 24 d.  7b klasės mokiniai kartu su auklėtoja Neringa Džiovaliene lankėsi Ukmergės Jaunimo darbo centre. Centro darbuotoja Miglė Sakalyte pravedė užsiėmimą, kurio metu supažindino mokinius su karjeros planavimo žingsniais, kalbėjo apie tai, kaip svarbu formuoti savęs pažinimo įgūdžius, atsakė į klausimus. Mokiniai žaidė stalo žaidimą ,, Mano karjeros kelias” ir pristatė savo rezultatus.

Edukacinė pamoka Molėtų krašto tradicinių amatų centre

3a klasės mokiniai su mokytoja J. Ryliškiene lankėsi Molėtų krašte, Mindūnuose.  Molėtų krašto tradicinių amatų centre dalyvavo keramikos edukacijoje. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su keramikos istorija, molio kilme, molio glazūravimo bei degimo būdais. Praktinio užsiėmimo metu lipdė dekoratyvinius indus, žaisliukus.

4a klasės mokiniai lankėsi Ukmergės rajono policijos komisariate

4a klasės mokiniai su mokytoja E. Komaroviene apsilankė Ukmergės rajono policijos komisariate. Vaikai susipažino su policijos darbo specifika, pareigūno profesija ir ekipuote, aplankė kabinetus, sporto sales, laikinas sulaikymo kameras. Prisiminė apie saugų ir atsakingą elgesį kelyje, kaip teisingai segėti atšvaitus. Po šios išvykos dauguma mokinių panoro užaugę tapti policininkais.

Edukacinė pamoka ,,Šokolado kelias"

Spalio 19 d. Trakuose vyko edukacinė pamoka ,,Šokolado kelias". Pamokoje dalyvavo 3b ir 3c klasių mokiniai ir mokytojos R. Gelūnienė bei Ž. Grybienė. Vaikai sužinojo, kaip atskirti tikrą šokoladą, kokių būna  šokolado rūšių,  patys gamino saldumyną, 

Išvyka į pieninę

2016 m. spalio 12 d. 4a klasės mokiniai kartu su mokytoja Edita Komaroviene lankėsi ‚,Ukmergės pieninėje’’. Mokiniai susipažino su darbuotojų darbo specifika, stebėjo sūrelių gamybos technologinius procesus, ragavo įvairias sūrelių rūšis. Visi buvo apdovanoti Rokiškio sūriais ir sūreliais.Protų mūšis „Ką žinai apie profesijas?“

 

2016 m. balandžio 20 d. 8c klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje klasės valandėlėje - protų mūšyje „Ką žinai apie profesijas?“. Vilniaus teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro Ukmergės skyriaus vyresnioji specialistė Miglė Sakalytė suskirstė mokinius į penkias komandas. Mokiniams buvo pateikta 30 klausimų - užuominų apie profesijas. Nugalėtojų komandai specialistė įteikė atminimo dovanėlės.

Asta Pažėrienė


Integruota Karjeros diena mokykloje

  

Jau ne vienerius metus Viešoji įstaiga „Kultūrinių projektų centras“ vykdo kino edukacijos projektą „KINO BUSAS“. Šio projekto tikslas -  skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualų ir kritišką žiūrovą, supažindinti su profesijomis.

Su „KINO BUSU“ atvykęs šio projekto iniciatorius aktorius Antanas Surgailis mokiniams  papasakojo, kaip kuriamas kinas, kaip vyksta  montavimo darbai, kokių profesijų žmonės dalyvauja šiame kūrybiniame procese: scenarijaus autorius, kuris parašo scenarijų, režisierius.  Prodiuseris rūpinasi komanda: samdo operatorius, aktorius ir visą kūrybinę grupę. Mokiniai sužinojo, kad pasiruošimas filmavimui užtrunka iki pusės metų, dažnai — ir kur kas ilgiau.

Po pokalbio vyko kino filmų, kuriuose nagrinėjamos vaikams aktualios temos, „Krokodilai“ ir „Eleonoros paslaptis“ peržiūros ir aptarimai.3c klasės mokiniai lankėsi Ukmergės pieninėje

Balandžio 12 dieną 3c klasės mokiniai kartu su mokytoja Brone Mickuviene lankėsi Ukmergės pieninėje. Išvykos metu jie sužinojo, kokią produkciją gamina ši įmonė, kur ji realizuojama, iš kur gauna žaliavą - pieną, šokoladą...  Įdomiausia ekskursijos dalis laukė pabaigoje. Mokiniai apsilankė varškės sūrelių gaminimo ceche. Susipažino su jų įvairove, gamybos procesu, vaišinosi saldžiaisiais pieninės gaminiais. Susitikimo pabaigoje trečiokai padėkojo už įdomią ekskursiją ir paliko įmonėje savo piešinių albumą, kuriame sudėjo smagią linksmųjų karvučių kolekciją.


„Tavo sėkmės kelias“

2016 m. vasario mėn. 18d. 10 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Virginija Ruškiene ir socialine pedagoge Asta Pažėriene dalyvavo aštuntojoje „Tavo sėkmės kelias“ konferencijoje Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje.


Karjeros diena mokykloje

2015 m. gruodžio 01 d. 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininku Audriumi Kuprioniu. Mokiniai sužinojo apie gaisrus, jų priežastis, ką daryti, jei namuose kyla gaisras. Žiūrėjo filmus apie gaisrus, gaisrininkų veiksmus, gelbėjant žmones ir jų turtą, gamtą. 

Audrius  Kuprionis papasakojo apie gaisrininko profesiją: kur galima įgyti šią profesiją ir kokias charakterio savybes turi ugdytis jaunuoliai, norintys tapti gaisrininkais, atsakė į mokinių klausimus.


6c išvyka į policiją

2015 m. lapkričio 18 d. 6c klasės mokiniai su klasės auklėtoja Daiva Amankavičiene dalyvavo karjeros pamokoje UVPK. Susipažino su policininko profesija, dalyvavo diskusijoje apie prevencines programas, pateikė klausimus nepilnamečių reikalų inspektorei apie juos dominančius klausimus: kaip apsisaugoti nuo patyčių, į ką galima kreiptis, jei iš tavęs tyčiojasi  ir kokios nuobaudos skiriamos už įvairius nepilnamečių nusikaltimus. Mokiniai stebėjo pažintinį filmuką apie policijos darbą.


Profesija – scenarijaus autorius

Apie šią profesiją sustikime su aštuntokais pasakojo aktorė, režisierė, dailininkė, rašytoja Kristina Gudonytė. Ji – žinoma scenarijų autorė, rašytoja, režisierė. Populiaraus televizijos filmo „Dvynukės“ herojės mūsų ekranuose atgijo K. Gudonytės dėka. Autorė rašo scenarijus daugeliui šiandieninių kultinių lietuviškų TV serialų, tokių kaip „Moterys meluoja geriau“, „Neskubėk gyventi“ ir „Nemylimi“.

Ši talentinga menininkė yra baigusi Vilniaus Konservatoriją ( dabar Muzikos ir teatro akademija) , Maskvoje -  kino režisūros kursus, o Danijoje, Bornholme – televizijos prodiuserių vadybą.


  Karjeros ugdymo centro veiklos archyvas

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2017 06 23 )