2014 - 2015 mokslo metaiKai “Kalbos atveria duris į pasaulį”

Jau trečią kartą Ukmergėje buvo organizuojamas vienintelis Lietuvoje konkursas “Kalbos atveria duris į pasaulį”, skirtas Europos dienai. Šiais metais šis renginys vyko mūsų mokykloje ir į jį susirinko  daugelio rajono mokyklų atstovai - mokiniai ir mokytojai. Džiaugėmės žvaliai nusiteikusiomis mokyklų komandomis. Čia susitiko Dainavos, Dukstynos, Užupio, Šilo pagrindinių mokyklų komandos bei Želvos, Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos, Taujėnų, Siesikų gimnazijų atstovai. Sulaukėme ir garbingų svečių- tai Ukmergės rajono savivaldybės mero Rolando Janicko, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Stasio Jackūno, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Dalės Steponavičienės, konkurso koordinavimo ir organizavimo darbo grupės vadovės Ingridos Krikštaponienės. Su džiaugsmu sutikome ir mūsų renginio globėją, žymų diplomatą, Ukmergės miesto garbės pilietį Vygaudą Ušacką.

Pirmiausia pakvietėme komandas prisistatyti.  Vėliau konkurso dalyviai turėjo atlikti kalbines užduotis ir susirungti „Protų mūšyje“. Geriausiai renginyje pasirodė ir užėmė pirmąją vietą Dukstynos pagrindinės mokyklos bei Antano Smetonos gimnazijos atstovai. Nugalėtojai laimėjo kelialapius į tarptautinę stovyklą Vepriuose vasaros atostogų metu.

Renginyje skambėjo Dukstynos mokyklos choro bei solisčių Giedrės Čepurnaitės ir Kamilės Samusiovaitės dainos. Nuotaikingai konkursą vedė aštuntokai Akvilė Miškinytė ir Žilvinas Žitkauskas.

Ačiū sakome Ukmergės rajono savivaldybės administracijai ir kitiems šio konkurso rengėjams ir rėmėjams.

Eglė Gudonienė anglų kalbos vyr. mokytojaPirmokų edukacinė kelionė į Kauną

1 b ir 1c klasės mokiniai dalyvavo Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus edukaciniame užsiėmime ,,Pėdsekys gamtoje‘‘. Kad būtum neabejingas gamtai, atsakingas už ją, pirmiausia turi ją išmokti pažinti.

Užsiėmimo metu buvo skatinamas vaikų smalsumas, dėmesingumas, pastabumas. Mokiniai sužinojo, kad žvėrių  gyvenimo vietą išduoda palikti įvairūs jų veiklos pėdsakai. Užsiėmimo pabaigoje pirmokėliai atliko praktines užduotis - grupelėse  įtvirtino gautas žinias. Mūsų mažieji gamtininkai  mokėsi tapti tikrais pėdsekiais gamtoje, atskirti genio ir voverės išaižytus kankorėžius,  sužinojo, kodėl miškuose purvu ištepti medžių kamienai, ir kaip atrodo genio iškaltas uoksas, vilko guolis-irštva, rankose laikė tikrą gervės kiaušinis ir kt.

Pirmokai taip pat  lankėsi ir lėlių muziejuje, kur pabuvojo Peliuko pasakų dirbtuvėlėje. Ten vaikai žaisdami  susipažino su įvairiais lėlių valdymo būdais, sužinojo, kaip gimsta ir atgyja lėlės, kaip sukuriamas spektaklis, patys pabandė įsijungti į kūrybinį procesą. 

Pradinių klasių mokytojos metodininkės   Angelė Rakickienė ir Vilma Rabazauskienė.
Knyg(i)ų mūšis“ mokykloje

Mokykloje vyko edukacinis žaidimas V-VI klasių mokiniams „Knyg(i)ų mūšis“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai ir Bibliotekų metams paminėti. Renginyje dalyvavo aštuonios šaunios komandos iš Ukmergės miesto ir rajono: „Knygomanai“ iš Senamiesčio pagrindinės mokyklos, „Lininiai“ – Užupio pagrindinės mokyklos, „Bobutės iš Paryžiaus“ – Dukstynos pagrindinės mokyklos, „Pelėdžiukai“ – „Šilo“ pagrindinės mokyklos, „Vieversiukai“–Siesikų gimnazijos, „Knygnešiukai“ – Taujėnų gimnazijos, „Vidiškiukai“ – Vidiškių pagrindinės mokyklos ir „Bibliofilai“ – Veprių pagrindinės mokyklos.  Komandas žaidimui subūrė mokyklų bibliotekininkės.

Renginį vedė mūsų mokyklos bibliotekininkė Violeta Markauskienė, kuri priminė Tarptautinės vaikų knygos dienos tradicijas ir istoriją. Lietuvoje ši šventė minima 24-ąjį, o pasaulyje – jubiliejinį, 50-ąjį kartą! Šiemet šios šventės rėmėjas – IBBY (Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos) Brazilijos skyrius.  6b klasės mokinė Ugnė Budukevičiūtė perskaitė šių metų dienos kreipimąsi „Buvo kartą...“, kurio autorė – brazilų rašytoja Luciana Sandroni. Muzikinį sveikinimą – Edvardo Grygo fortepijoninę miniatiūrą „Nykštukų eisena“ – dovanojo aštuntokė Akvilė Miškinytė. Sveikinimo žodį tarė direktorė Daiva Liumparienė.

Antrojoje dalyje Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Žvirblytė surengė literatūrinę viktoriną. Edukacinio žaidimo dalyviams teko atsakyti į 30 klausimų. Visos komandos pasirodė šauniai. Daugiausiai teisingų atsakymų žinojo „Bobutės iš Paryžiaus“, „Lininiai“, „Knygomanai“ ir „Bibliofilai“, mažumėlę nuo jų atsiliko – „Pelėdžiukai“, „Vieversiukai“, „Vidiškiukai“ ir „Knygnešiukai“. Dalyviai ne tik atsakinėjo į viktorinos klausimus, bet ir vaišinosi saldumynais, klausėsi muzikinių kūrinių, tai 6a klasės mergaičių kvinteto nuotaikingos dainos ir septintoko Mariaus Baranausko saksofonu atliekamos melodijos.

Mokyklos direktorės pavaduotoja Leonora Lučanova visoms dalyvavusioms komandoms įteikė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštus. O Lietuvos Respublikos Seimo nario Arūno Dudėno padėjėja Skaistė Vasiliauskaitė - Dančenkovienė perdavė Seimo nario linkėjimus ir dovanas – knygas mokyklų bibliotekoms ir saugius atšvaitus komandų nariams. Seimo nario dėmesys mokyklų bibliotekoms ypač džiugina, nes dar „Knygų Kalėdų“ akcijos metu jo dovanotos knygos yra noriai skaitomos mokinių.


Margučių ridenimo šventė

 

Ši šventė visada dovanoja daug gražių akimirkų ir žinojimą, kad mūsų mokinių šeimose puoselėjamos senosios lietuvių liaudies tradicijos prieš Velykas marginti kiaušinius. Tradicinėje šventėje, kuri vyko sporto salėje,  ne tik džiaugėmės GRAŽIAUSIAIS margučiais, bet  rinkome STIPRIAUSIĄ ir dalyvavome MARGUČIŲ ridenimo varžybose.

Margučių ridenimo varžybų nugalėtojais tapo  Rusnė Rasimavičiūtė (1b kl.)) ir  Vilius Puikys (4a kl.).  Gražiausiai margučius numargino  Agnius Dačkus (2a kl.) ir  Modestas Petraitis (3a kl.) , renkant stipriausią – nugalėjo  Gabija Atkočiūnaitė (2a kl.) ir Titas Bieliauskas (3a kl.)


Matematikų sėkmė

 

Mūsų mokyklos aštuonių mokinių komanda vyko į Utenos rajono Aukštakalnio progimnazijoje vykusias  tradicines 5–8 klasių matematikos komandinės varžytuves akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Surengtose varžytuvėse dalyvavo net  16 matematikai neabejingų komandų iš viso Aukštaitijos regiono. Pusantros valandos trukusios varžytuvės sėkmingiausios buvo mūsų mokiniams, kuriems ir atiteko akademiko V. Statulevičiaus taurė. Mokinius šioms varžytuvėms ruošė matematikos mokytojos Virginija Volungevičienė, Rita Griniuvienė, Izolda Orlovienė.


Ekologinis ugdymas pradinėse klasėse

 

Pavasario atostogų metu Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje vyko regioninė pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija „Ekologinis ugdymas pradinėje mokykloje“.  Šios konferecijos darbe dalyvavo ir mūsų mokyklos mokytojos Daiva Glasinskienė, Rita Gėlūnienė ir 2b klasės mokiniai Astijus Folmer, Laura Gendrėnaitė, Gustas Sedleckas, Inesa Tamašauskaitė.

Mokytoja D. Glasinskienė pristatė stendinį pranešimą „Rūšiuoji atliekas – saugai gamtą“, o mokytojos  R. Gelūnienės  paruošti mokiniai skaitė pranešimą „Oro taršos tyrimas“.

Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.Mokyklos septintokų komanda -  tarp geriausiųjų Lietuvoje!

Dešimtyje Lietuvos regionų vyko antrasis protmūšio „Kartu mes Lietuva“ etapas. Konkursą, skirtą paminėti dvi mūsų šalies valstybingumui svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją – inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu.

Šiame etape dalyvavo ir mūsų mokyklos septintokų komanda: Žemyna Meškuotytė, Pijus Brazinskas, Povilas Užtupys, Smiltė Karvelytė ir jos tėtis Gintautas bei mokytoja Genovaitė Stuknienė. Pagal konkurso nuostatus komandoje būtinai turi būti 4 mokiniai ir 2 suaugusieji: mokytojai arba mokinių tėvai. Mūsų komanda II etape surinko daugiausia taškų ir tapo nacionalinio protų mūšio finalo dalyviais. Nacionalinis finalas vyks balandžio 8 d. Vilniuje.Vokiečių delegacija mokykloje

 

Vasario pabaigoje Ukmergėje lankėsi delegacija iš Vokietijos Unstrut-Hainich apskrities, vadovaujama apskrities valdytojo (landrato) Harald Zanker. Vizito metu svečiai aplankė ir mūsų mokyklą, kur juos pasitiko ir su mokykla supažindino direktorė Daiva Liumparienė, vertėjavo vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Edita Augustinienė.


Keliauti po Lietuvą kviečia ir knygos

 

Mokyklos bibliotekos fondą papildė du nauji fotoalbumai „NEATRASTA LIETUVA“ ir  „LIETUVA TOKIA GRAŽI“. Pastarasis išleistas 2016 m. Tai aukštos kokybės, fotografijų leidiniai apie Lietuvą, jos gamtą ir architektūrą iš paukščio skrydžio visais metų laikais. Fotografuota iš radijo bangomis valdomų modelių ir lėktuvų 2009-2015 m. Abiejų fotoalbumų autorius Kęstutis Fedirka. Daugiau apie šiuos leidinius galima sužinoti www.fotoskrydis.lt arba užsukus į biblioteką.Paulinos Kardokaitės darbų paroda

Aštuntokės Paulinos Kardokaitės paroda mokyklos bibliotekoje sulaukė didžiulio susidomėjimo. Šios talentingos mokinės darbai sudomino klasės draugus, mokytojus, visus, kurie užsuko į biblioteką. Paulina dailės meno subtilybių semiasi Ukmergės Meno mokyklos Dailės skyriuje, todėl surengta paroda užsuko pasidžiaugti ir jos mokytojai Birutė Žilėnienė, Dainius Tijūnėlis, Irutė Kiseliova.Pirmoko sėkmė piešinių konkurse priešgaisrine ir civilinės saugos tema

Kasmet visi rajono mokyklų vaikai ir moksleiviai kviečiami dalyvauti Piešinių konkurse priešgaisrine ir civilinės saugos tema. Šis konkursas rengiamas siekiant propaguoti vaikų kūrybą, ugdyti atsargaus elgesio su ugnimi įgūdžius. Moksleivių darbus  vertino specialiai sudaryta komisija, kurios pirmininkas Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimvydas Lukošius . Šiam pareigūnui prieš daugelį metų ir kilo idėja organizuoti šį konkursą, kuris dabar tapo  tradiciniu. Nuo pat pirmų konkurso gyvavimo dienų jame dalyvauja ir mūsų mokyklos mokiniai, ir juos lydi sėkmė. Ir šį kartą konkurso laureatu tapo pirmokas Viltaras Pažėra. Nuoširdžiai jį  sveikiname.  Viltarą konkursui paruošė dailės mokytoja metodininkė Zita Dikienė.


Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėjome dalyvaudami visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje  „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokykloje prie kiekvieno lango įžiebdami atminimo žvakeles, prisiminėme prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Tylos minute pagerbėme žuvusius už Lietuvos laisvę.KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS 3X3

Į kasmetinę sporto šventę nuo pat ryto rinkosi aštuntų – septintų klasių moksleiviai. Iš viso varžybose dalyvavo septynios mokyklos komandos, kurios ratu sužaidė 21 rungtynes. Trečią vietą turnyre iškovojo 7a klasės mokiniai: Matas Prascienius, Mantas Matulaitis, Arnas Cesiunas.  Antrą – 8c: Benas Sabaitis, Žigymantas Šimkus, Paulius Majauskas, Tomas Katinas ir pirmąją – 8a klasės pirmoji komanda: Aivaras Jakštas, Ignas Piragis, Laurynas Ražanas, Ignas Striukys.

Tarp rungtynių vyko baudų ir tritaškių metimų konkursai. Taikliausiai baudas metė Matas Prascienius. Tritaškius – Laurynas Ražanas.

Visas komandas prizininkes ir metimų konkursų nugalėtojus apdovanojo mokyklos direktorė D. Liumparienė ir pavaduotoja E. Usonienė. Moksleiviams buvo įteikti medaliai ir diplomai, bei įvairūs saldieji prizai, kuriuos padovanojo Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvas.

Turnyrą organizavo mokyklos kūno kultūros mokytojai: L. Raugevičiūtė, R. Verbickas ir V. Martikonis. Teisėjauti padėjo buvę mokyklos mokiniai: Giedrius ir Gytis Vaivados, Arūnas Martikonis.


Išvyka į LR Seimą

Jau antri metai Dukstynos pagrindinės mokyklos 2b klasės mokiniai dalyvauja nacionaliniame piešinių konkurse „Mano stebuklingos Kalėdos“. Konkursą globoja Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Prieš pat Kalėdas džiugi naujiena pasiekė antrokę Ūlą Aleksandravičiūtę. Ji  tapo šio konkurso laureate. Ūlos pieštas angelas pateko tarp penkių gražiausių konkurso darbų. Į Lietuvos moksleivių piešinių konkurso „Mano stebuklingos Kalėdos“ nugalėtojų apdovanojimo šventę  Lietuvos Respublikos Seime  buvo pakviesta laureatė su tėveliais, mokytoja Rita Gelūniene ir visi 2b klasės mokiniai.


Nacionaliniame padėkos renginyje – dėmesys mokytojams ir mokyklų bibliotekininkams

Gruodžio 16 d. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Nacionaliniame lankytojų centre vyko Nacionalinis padėkos renginys mokytojams, skatinantiems mokinių mokslinės kūrybos, gamtosaugos, ekologinės srities gebėjimų plėtrą, ir mokyklų bibliotekų darbuotojams. Padėkas įteikė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Apdovanotųjų tarpe mūsų mokyklos bibliotekininkė Violeta Markauskienė.


NEFORMALAUS UGDYMO DIENA „TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ DIENA“

Š.m. gruodžio 1 dieną mokykloje tradiciškai karaliavo tikslieji mokslai. Gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojai parengė įvairiapusiškas veiklas, rodančias, kad šie mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės ir griežti skaičiai.

Mokiniai sprendė olimpiadinius miksus, kūrė tangramas, dalyvavo ekologinėje paskaitoje  „Ugnis šildo ir baudžia“, stebėjo dokumentinį filmą apie išgyvenimą laukinėje gamtoje, žaidė loginius žaidimus, atliko laboratorinius darbus, gamino ląstelės modelį, geometrijos pagalba sukūrė kalėdinę nuotaiką mokykloje. Diena prabėgo nepastebimai.Kalėdinė dovana

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ dovana „Vaikų bibliotekėlė“ jau pasiekė mokyklos bibliotekos skaitytojus. Tai šešios pirmojo Nacionalinio vaikų literatūros laureatų knygos ir penkios  Prano Mašioto pasakų knygelės. Knygas Ukmergės mokykloms, darželiams, bibliotekoms atvežė ir išdalino pats fondo mecenatas Ramūnas Karbauskis.


TREČIOKAI – SUMANIAUSIOS KOMANDOS NOMINANTAI!

Vidiškių pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė trečiokų pasaulio pažinimo šventė - konkursas "Aš ir pasaulis". Joje mūsų mokyklą atstovavo 3a klasės mokiniai Titas Beliauskas ir Modestas Petraitis (mokytoja E. Komarovienė) ir 3c klasės mokiniai Gustė Mackonytė ir Radvilas Bliukis (mokytoja B. Mickuvienė). Mokyklos komanda, besiruošdama konkursui, ne tik kartojo įgytas pasaulio pažinimo žinias, bet ir pasirodymui išmoko lietuvių liaudies dainą "Kai aš mažas buvau", šiltus ir draugiškus pasveikinimo žodžius šventės dalyviams.

Pasaulio pažinimo šventės -  konkurso „Aš ir pasaulis“ dalyviai turėjo atsakyti į pateiktus klausimus, pademonstruoti savo žinias, gebėjimus ir įgūdžius. Visos komandos labai stengėsi. Todėl nė viena neliko be apdovanojimo, saldžios dovanėlės. Mūsų mokyklos komanda iškovojo "Sumaniausios" komandos titulą.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Bronė Mickuvienė


Žaidimas „Mano karjeros kelias“ – mokyklos bibliotekoje!

 

Stalo žaidimas „Mano karjeros kelias“ sukurtas taip, kad žaidėjai  lavintų sugebėjimus priimti karjeros sprendimus, plėtotų strateginį ir kritinį mąstymą. Žaidimo metu supažindinama su įvairiais karjeros vystimosi etapais, galima stebėti ne tik savo, bet ir kitų žaidėjų karjeros kelią.

Ateik į mokyklos biblioteką ir žaisk stalo žaidimą „Mano karjeros kelias“ !

 Iššūkis penktokams - krikštynos

2015 m. lapkričio 9 d. rytas penktokams prasidėjo kiek kitaip: iš ryto jie perskaitė krikštatėvių - aštuntokų - kvietimą į šventę, kuriame buvo nurodyta, ko neturėtų daryti tikras penktokas. Pirmosios pamokos metu krikštatėviai pasveikino savo krykštukus - penktokus ir papuošė juos skiriamaisiais ženklais - čiulptukais. Aštuntokai uoliai stebėjo penktokus pertraukų metu. Po penkių pamokų penktokai, lydimi krikštatėvių ir atlikdami jiems skirtas užduotis, rinkosi mokyklos sporto salėje. Renginio vedėjai, 8b klasės mokiniai, Žilvinas ir Akvilė paskelbė pirmąją užduotį – prisistatymas su daina.

Kiekvienos klasės prisistatymas išsiskyrė originalumu, linksmumu.

Šią užduotį penktokų klasės įvykdė puikiai: sužavėjo ir nustebino savo krikštatėvius ir krikštamotes.

Antroji užduotis – mankšta. Pagal vedančiųjų skaičiavimą visi mokiniai turėjo dešimt kartų pritūpti ir atsistoti.

Trečioji užduotis buvo paprasta ir linksma. Klasių komandos piešė auklėtojos portretą, o vėliau jį pristatė. Penktokai ne tik įdomiai ir išradingai nupiešė, tačiau ir šmaikščiai pristatė savo auklėtojas. Ši užduotis įkaitino atmosferą salėje: visos penktokų klasės norėjo visiems į krikštynas susirinkusiems įrodyti, kad jų auklėtojos pačios geriausios ir gražiausios visoje mokykloje. Linkime, kad tokios tobulos jos išliktų VISADA.

Ketvirtoji užduotis. Mokiniai ratu turėjo perduoti šaukštą su kiaušiniu, kad kiaušinis nenukristų ant žemės. Nors sunkiai, tačiau visos klasės užduotį atliko puikiai.

Penktoji – komandinė užduotis. Visų klasių mokiniai susikibę rankomis ir jų nepaleisdami turėjo pralįsti pro lanką. Užduotis įrodė, kad tik kartu galime padaryti gerai.

Paskutinysis išbandymas - PRIESAIKA - penktokus lydės visą laiką, kol jie mokysis šioje mokykloje. Penktokai prisiekė būti - (i)siais ir patvirtino savo parašais.

Šventės pabaigoje visiems penktokams buvo įteikti krikšto pažymėjimai, patvirtinantys, kad jie ne tik pagrindinės mokyklos mokiniai, bet ir duotosios priesaikos vykdytojai.

 Linkime kuo puikesnių rezultatų, tolerantiškų ir nuoširdžių draugų, rūpestingų jus suprantančių mokytojų.

Socialinė pedagogė Asta Pažėrienė


Prasminga veikla

 Daug metų Dukstynos pagrindinės mokyklos ir Trakų pradinės mokyklos mokytojus sieja šilta draugystė ir bendradarbiavimas. Pedagogai  pamečiui svečiuojasi  vieni pas kitus, veda seminarus, stebi pamokas, dalijasi gerąja patirtimi. Kūrybiškai bendraudami ir bendradarbiaudami, nuolat ieško naujovių, kad galėtų  kuo įdomiau organizuoti šiuolaikinį ugdymo(si) procesą.  

Spalio 28 d. Dukstynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos organizavo seminarą – edukacinę išvyką ,,Dvarų istorijos puslapiai pasaulio pažinimo pamokose“, į kurį pasikvietė Trakų pradinės mokyklos pedagogus. Seminaro tikslas – susipažinti su Ukmergės rajono dvarais ir jų istorija, įgytas žinias taikyti ugdymo(si) procese bei plėsti asmeninę informacinę patirtį. Svečius pasitiko ir pasveikino mokyklos direktorės pavaduotoja Leonora Lučanova bei pradinio ugdymo metodinio būrelio pirmininkė Bronė Mickuvienė. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojos skaitė pranešimus apie Ukmergės miesto praeitį, miesto vardo kilmę, edukacinę veiklą rajone, pristatė vykdytus projektus.  Trakų pedagogai pristatė savo geriausiai pavykusius projektus, pasakojo, kaip taiko multisensorinį metodą ugdymo(si) procese, atvėrė dailės kūrybos paslapčių pasaulį.

Po seminaro mokytojai vyko į edukacinę išvyką po Ukmergės dvarus, lankytinas vietas.  Jie aplankė Veprių krašto muziejų, Veprių dvarą, evangelikų reformatų bažnyčios griuvėsius Deltuvoje, susipažino su restauruojamo Siesikų dvaro istorija. Vyko į prezidento A.Smetonos gimtinę, į Užugirio dvarą, mokyklą Užulėnyje. Edukacinę išvyką baigė naujam gyvenimui atgimusiame Taujėnų dvare.

Edukacinės išvykos metu pedagogus lydėjo Ukmergės kraštotyros muziejaus gidė Regina  Pulkauninkaitė. 

Mokytoja Jolanta Ryliškienė


Vertinga knyga

Mokyklos biblioteką pasiekė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro 2015 m. išleista  knyga "Istorija - praeities liudytoja". Tai nacionalinio mokinių konkurso "Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija" rašinių ir piešinių rinktinė.  Šis leidinys sudarytas iš 2013 ir 2014 m. geriausių konkursui pateiktų mokinių darbų. Atsivertę 60-tą puslapį randame tuometinės mūsų mokyklos mokinės Paulos Ramanauskaitės pasakojimą apie tremtį „Išgyventi, nepalūžti, sugrįžti...“ Nuo šių mokslo metų Paula yra J.Basanavičiaus gimnazijos gimnazistė, o konkursui du metus iš eilės jai padėjo pasiruošti mokytojos metodininkės Elvyra Augustinavičienė ir Vida Pulkauninkienė. Daugiau apie šį konkursą galima sužinoti www.genocid.lt

Įdomu tai – kas tikra

Mokykloje vyko įdomus susitikimas su žinoma rašytoja, režisiere, aktore ir dailininke Kristina Gudonyte. Ji pristatė savo naują knygą paaugliams „Jie sugrįžta per pilnatį“, noriai bendravo su mokiniais, dalinosi savo kūrybine patirtimi.  Rašytoja turi ne tik aktoriaus diplomą: dar Maskvoje yra baigusi kino režisūros kursus, Danijoje, Bornholme, – televizijos prodiuserių vadybą, taip pat porą metų Vilniaus universitete mokėsi vokiečių kalbos. K. Gudonytei už talentingą kūrybą vaikams ir paaugliams, už įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, už jautrumą gimtajai kalbai buvo paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta Vaikų literatūros premija.

Šis susitikimas – tai dalis Ukmergės V.Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus įgyvendinamo skaitymo skatinimo projekto „Gera knyga + @ + šauni kompanija = biblioteka“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Renginyje dalyvavo ir šio projekto vykdytojos Jolanta Žvirblytė ir Rita Chmieliauskienė.  Susitikimą vedė mokyklos bibliotekininkė Violeta Markauskienė, jai talkino gausus būrys mokinių, kurie ruošdamiesi susitikti su rašytoja perskaitė visas jos knygas: „Gėlių dvaras“, „Blogos mergaitės dienoraštis“, „Ida iš šešėlių sodo“ bei „Jie grįžta per pilnatį“.