aaaaaaaaaa

Kiekvieni užbaigti metai, tai tarsi perskaityta knyga ...

Gražiausios aštuntokų ir dešimtokų atsisveikinimo švenčių akimirkos.

Pilietinė iniciatyva „Kad ne auksinės vasaros...“

  Kasmet prisimename tragišką 1941 m. birželio 14-ąją, kai prasidėjo trėmimai į Sibirą. Šią Gedulo ir Vilties dieną buvo išvežti tūkstančiai žmonių. Mokyklos bendruomenė atsiliepdama į Tarptautinės komisijos sekretoriato kvietimą prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Kad ne auksinės vasaros...“ Paminėjimo vakarą „Ir stingsta ašara į ledą“, kuris vyko Švč. Trejybės bažnyčioje, pradėjo mūsų mokyklos mokiniai. 5-7 klasių moksleiviai atliko ištrauką iš istorinės – literatūrinės – vaidybinės kompozicijos ,,Visi kartu. Dar sykį – Lietuva“. Mokytojos Vidos Pulkauninkienės parengti mokiniai teatralizuotai atkūrė svarbiausius Lietuvos įvykius – nuo Lietuvos vardo paminėjimo 1009 metais iki lietuvių tremties į Sibirą.  Skambant septintokių Giedrės ir Severinos atliekamai tremtinių dainai „Kad ne auksinės vasaros“, susirinkusiųjų rankose pražydo mokinių dovanojamos „mėlynos vosilkos...“

Fotostudija "Į vaikytės šalį"

2014-ųjų metų gegužės 31 d. miesto šventės metu, Vienuolyno gatvėje mokyklos fotografų būrelio nariai, vadovaujami mokyt. Z. Dikienės, įrengė  fotostudiją "Į vaikytės šalį". Kelios smagios ir žaismingos šventės akimirkos. Laukite tęsinio..

Ketvirtokai atsisveikino su pradine mokykla

Pradinės mokyklos baigimo šventė ketvirtokus sukviečia kiekvienų mokslo metų paskutinę dieną. Taip buvo ir šiais metais. Ši šventė organizuojama taip, kad joje dalyvauja ir pasirodo visi ketvirtokai, o juos sveikina trečių klasių mokiniai. Išmoktos dainos, šokiai, gražūs posmai puošia šventę, kuri džiugino visus žiūrovus.

Matematikai tarp respublikos geriausiųjų

 Mokyklos jaunieji matematikai, dalyvavę įvairiuose konkursuose, olimpiadose, pasiekė puikių rezultatų. 2014 m. respublikinėje jaunųjų 4-5 klasių matematikų olimpiadoje 5c klasės mokinys Pijus Brazinskas (mokyt. I. Orlovienė) laimėjo III vietą. Ketvirtokė Modesta Latvytė (mokyt. J.Ryliškienė) tapo tarptautinio matematikos konkurso KENGŪRA nugalėtoja.  O Ernestas Pučinskas  (4b kl. mokyt. R.Gelūnienė)  šiame konkurse pateko į geriausiųjų 50-tuką.

Kaip sekėsi kitiems mūsų mokyklos mokiniams tarptautiniame matematikos konkurse KENGŪRA, galite sužinoti www.kengura.lt

Dėkingumo šventė „Pro vaikystės langą...“

  Kiekvieną pavasarį, pačiu gražiausiu metų laiku, mokykloje vyksta tradicinė Dėkingumo šventė. Dvyliktą kartą vykęs renginys iki šiol neprarado savo populiarumo ir užtruko dvi dienas. Pilnutėlėje aktų salėje net šimtas trisdešimt dviem mokiniams, kurie visus mokslo metus džiugino savo puikiais pasiekimais moksle, buvo įteiktos direktorės padėkos. Dėkota ir jų tėveliams, kad rūpinasi savo vaikais, kad tiki jais. Kaskart šventės metu džiaugiamės muzikuojančiais, dainuojančiais, vaidinančiais ir šokančiais mokiniais. Gražiausias dainas atliko mokyklos jaunių choras vadovaujamas muzikos mokytojos Vilmos Retienės, solistė septintokė Giedrė, muzikantai Liutauras ir Mantas. Scenoje matėme ne tik choreografės  Julijos Blažinskienės šokėjas, bet ir mokytojos Dianos Buklienės kartu su 2b klasės mokiniais paruoštą spektakliuką „Trys mažytės voverytės“. Pirmą vakarą šventę vedė septintokai Paula ir Medardas, o antrą – penktokai Ieva ir Pijus. Gražią muzikinę dovaną-koncertą pirmūnams ir jų tėveliams dovanojo Ukmergės Meno mokyklos Muzikos skyriaus pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas mokytojo Ričardo Kamarausko.

Gražiausios šventės akimirkos              Šventės organizatorė Violeta Markauskienė

Dalyvavome viktorinos “Irkis į gilumą” IV-ame etape

Mokyklos ketvirtų klasių mokinių komanda „Jėzaus bičiuliai“ dalyvavo Kaune vykusioje tikybos viktorinoje „Irkis į gilumą“ . Šiame etape dalyvavo septynios stipriausios  Kauno arkivyskupijos mokyklų komandos – atrankinių turų nugalėtojos. Mūsų mokyklos komandos narės- Greta Valeikaitė, Ugnė Šveckytė, Goda Morkūnaitė, Modesta Latvytė ir Gabija Jakavičiūtė , padedamos tikybos mokytojos V. Tuškevičienės, atsakingai ruošėsi šiam išbandymui. Dalyviai turėjo prisistatyti bei atlikti įvairias komandines užduotis: atsakyti į klausimus apie religinius ženklus, spalvas ir simbolius, nurodyti liturginio kalendoriaus laikotarpius ir šventes, įvardinti liturginėse apeigose naudojamus reikmenis ir kt. Su nelengvomis užduotimis moksleivės susidorojo puikiai, visos narės buvo apdovanotos Padėkos raštais ir atminimo dovanomis. Po saldžių vaišių Katechetiniame centre mergaitės aplankė Prisikėlimo bažnyčią, kuri paliko įspūdį dėl savo dydžio ir neįprasto šiuolaikiško interjero. Kelionės pabaigoje laukė dar viena staigmena. Ukmergės dekanato dekanas Gintautas Kabašinskas konkurso dalyves pakvietė pasivaišinti McDonalsd‘s greito maisto restorane.

Tikybos mokytoja Vida Tuškevičienė

 

Lietuvos vaikai kuria pasakas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VŠĮ „Aitvaro pasaga“  gegužės pradžioje  organizavo mokinių kūrybinio konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ baigiamąją šventę ir nugalėtojų apdovanojimą.

Šventės dalyvius sveikino Kauno miesto vadovai ir arkivyskupas. Buvo pristatyta 7-oji knyga „Lietuvos vaikų pasakos“ ir apdovanoti gražiausių pasakų autoriai. Pradžiugino Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis pagal L. Jakimavičiaus pasaką „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje.“

Konkurse dalyvavo 360 pirmų – penktų klasių mokinių. Tarp jų ir mūsų mokyklos 4a klasės mokinė Modesta Latvytė (mokytoja Jolanta Ryliškienė), 5a klasės mokinė Šarūnė Augustėnaitė ir 5b klasės mokinys Rūtenis Gasiniauskas (mokytoja Elvyra Augustinavičienė).

Knygoje sutilpo 55 pasakos, kurios buvo atrinktos trečiokų ir ketvirtokų, jaunųjų ekspertų iš Karmėlavos. Knygoje išspausdintas konsultavusių mokytojų ir visų dalyvių pasakų sąrašas.

Smagiame renginyje netrūko dovanų, šypsenų geros nuotaikos, o baigėsi saldainių lietumi – kaip tikroje pasakoje.

Mokytoja Elvyra Augustinavičienė

 

Sveikiname  mūsų mokyklos 7-8 klasių komandą

 Sveikiname mūsų mokyklos 7-8 klasių komandą  laimėjusią I vietą  ir 1000 litų piniginį prizą, Ukmergės rajono užsienio kalbų konkurse „Kalbos atveria duris į pasaulį“: Titą Kumetaitį (8b kl.), Agnę Šarmavičiūtę (8c kl.), Guodą Taraškevičiūtę (8b kl.), Dionisij Golubovą (8d kl.), Ernestą Velevko (8b kl.), Dovilę Kulaitytę (8b kl.), Tomą Paknį (7a kl.), Silviją Urtę Stimburytę (7a kl.).

Taip pat dėkojame mokyklos direktorei, pavaduotojoms, užsienio kalbų mokytojoms, muzikos mokytojai  ir visiems padėjusiems ir prisidėjusiems prie pasiruošimo šiam konkursui.

2014 m.gegužės 5 d. rajone įvyko Užsienio kalbų konkursas „Kalbos atveria duris į pasaulį“. Renginys vyko Ukmergės Jono Basanavičiaus (6-8 kl.) ir Antano Smetonos gimnazijose (9-11 kl.) ir  buvo skirtas - Europos dienai paminėti. Konkurso iniciatorius ir globėjas - Ukmergės rajono garbės pilietis Vygaudas Ušackas.

Jono Basanavičiaus gimnazijoje dalyvavo septynių mokyklų komandos. Kiekviena  komanda turėjo paruošti prisistatymą, kurio tikslas-kuo įdomiau pristatyti Lietuvą ir mokyklą visomis kalbomis, sukurti ,,mini“ spektakliuką (pagal gerai žinomas pasakas, kurių kiekvienas herojus kalba skirtinga užsienio kalba), parengti stendą apie mokyklos patirtį, susijusią su Europos šalimis ir dalyvauti pramoginiame žinių patikrinime. Visas užduotis mūsų komanda atliko puikiai, visiems ypač patiko mūsų mokyklos spektaklis-pasaka ,,Pelenė“.

Anglų k. mokytoja N.Džiovalienė

 

Margučio šventė

Į Atvelykio, arba kaip kitaip mokykloje vadinama „Margučio“, šventę  rinkosi  1-4 klasių mokiniai.  „Gražiausio margučio“ konkurse nugalėtojai vietomis pasiskirstė taip: I vieta atiteko  Domantui Jakimavičiui (1c kl.) ir Matui Juodagalviui (3a kl.). II vieta -  Agotai Darulytei (1b kl. ) ir Andriui Bisturiui (3b kl.). III vieta – Gabrielei Girnytei (2a kl.) ir Teodorui Kalundai (3c kl.).  „Stipriausio margučio“ rinkimuose geriausiai sekėsi: Atėnei Kerbelytei (1c kl. ) ir Arminui Medzveckui (3a kl.). Prizines vietas taip pat pelnė Meida Proscevičiūtė (2b kl.), Vainius Kulaitis (3c kl.), Emilis Gvozdas (1a kl.) bei Emilija Jaškevičiūtė (4a kl.). Margučio ridenimo varžybose nepralenkiamos buvo Austėja Žiupkaitė (2b kl.) ir Miglė Kudlinsdkaitė (3c kl.).  Antroji vieta atiteko Viktorijai Petronytei (4c kl.) ir Redui Skeiriui (1b kl.), o trečioji Atėnei Kerbelytei (1c kl.) ir Arminui Medzveckui (3a kl.).  Po to vis kartu žiūrėjome muzikinį spektakliuką „Liūtas karalius“, kurį režisavo buvusi mūsų mokinė, dabar A.Smetonos gimnazijos moksleivė Vita Smailytė. Padedant muzikos mokytojai Ritai Čižiūnienei dainavome daineles, šokome ratelius.

Prieš svarbiausią startą – generalinė repeticija

       Laikas bėga greitai, bet gražūs prisiminimai išlieka dar ilgai. Kaip ir mokyklos choristų koncertas „Iš širdies į širdį“, kurį organizavo vyr.muzikos mokytoja Vilma Retienė.
        Vėlyvą vakarą į  mokyklą rinkosi mokytojai, mokiniai, tėveliai, seneliai,  kiti šeimų nariai. Koncertas išsiskyrė puikia nuotaika ir šilta emocine atmosfera. Dainos buvo skirtos draugams, mokytojams, tėvams, seneliams. Žinoma, šis  netradicinis renginys  nepaliko abejingo nei vieno!  Visi žiūrovai  džiaugėsi ir didžiavosi  mūsų  dainorėliais. Tai buvo  nuostabus drauge praleistas vakaras, kai po begalinio skubėjimo, darbų maratono, pagaliau galima buvo sustoti, susimąstyti, pajusti muzikos galią.
          Mokiniams ir mokytojai norėčiau palinkėti ir toliau dalinti džiaugsmą kitiems, nugalėti jaudulį, atrasti savyje spalvingų emocijų ir puikiai pasirodyti Lietuvos dainų šventėje „Čia mūsų namai‘‘.
Rasa Žemaitytė

SVEIKINAME MOKINIŲ UGDYMO KARJERAI RAŠINIO KONKURSO

„MANO BŪSIMOJI PROFESIJA“

LAIMĖTOJUS!

    I vieta – Gabrielė Mickutė. Į laimę nėra trumpo kelio. Dukstynos pagrindinė mokykla, 7c kl., mokytoja metodininkė Elvyra Augustinavičienė.
Nominacija Už pagarbą tradicinei profesijai. Apdovanojama Paula Ramanauskaitė. Mano būsimoji profesija. Dukstynos pagrindinė mokykla, 7c kl., mokytoja metodininkė Elvyra Augustinavičienė.
Daugiau apie konkursą: http://ukmergeskarjeristai.jimdo.com

Svečiuose būsimieji pirmokai

 
Balandžio 15 dieną sulaukėme gausaus būrio mažųjų svečių. Su mokykla susipažinti atėjo lopšelių darželių „Saulutė“ ir „Žiogelis“ ugdytiniai. Mažuosius svetingai pasitiko direktorės pavaduotoja ugdymui L. Lučanova bei būsimos pirmokų mokytojos  Nijolė, Rita ir Jolanta, kurios pasikvietė svečius į savo klases ir vedė jiems pamokėles. Būsimieji mokinukai noriai žaidė žaidimus, demonstravo  matematinius sugebėjimus,  lentoje rašė savo vardus. Vėliau  susipažino su mokykla: aplankė erdvias sporto ir aktų sales, apžiūrėjo biblioteką, pasivaikščiojo koridoriais, grožėjosi eksponuojamais pradinukų darbeliais.
Svečiai iškeliavo pilni įspūdžių ir gerai nusiteikę rugsėjo 1-ąją sugrįžti vėl. Nes čia jų laukia pačios geriausios mokytojos ir draugai.
 

Dalyvavome respublikinėje mokslinėje – praktinėje konferencijoje

„ Antano Smetonos gyvenimas ir veikla: Tėvynei ir žmogui“

 
2014 m. balandžio 10 d. Ukmergės A.Smetonos gimnazijoje vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Antano Smetonos gyvenimas ir veikla: Tėvynei ir žmogui“. Konferencijoje dalyvavo viešnios iš Kauno Senosios prezidentūros, Kauno Aleksandro Stulginskio universiteto, gimnazistai iš įvairių Lietuvos miestų: Prienų, Kazlų Rūdos, Molėtų, Kėdainių, Kauno ir Ukmergės  gimnazijų.  
Pati jauniausia pranešėja buvo mūsų mokyklos 8d klasės mokinė Džiugilė Valiukevičiūtė. Jos pranešimo tema “Tautos rūmų stilius turi būti tautiškas, lietuviškas (A.Smetona)“. Džiugilę konferencijoje dalyvauti paskatino ir jai pasiruošti padėjo jos  istorijos mokytoja metodininkė Vida Pulkauninkienė. Pranešimų klausė, konferencijos darbe dalyvavo ir kiti mūsų mokyklos mokiniai tai: septintokai Paula Ramanauskaitė, Medardas Meškuotis bei penktokai Pijus Bražinskas ir Medardas Kerbelis.
Po konferencijos dalyviai lankėsi Prezidento A.Smetonos gimtinėje Užulėnyje, apžiūrėjo atnaujintą dvarą.
Konferencija suteikė vilčių, kad jaunimas, kuriam sąlygos mokytis kasmet gerėja, apsišvietęs daugiau nudirbs. „Kuri tauta šviesesnė, ta ir stipresnė,“- rašė Prezidentas Antanas Smetona.

Paula Ramanauskaitė – nacionalinio mokinių konkurso laureatė!

Paskelbti nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ rezultatai. Jo laureate tapo mūsų mokyklos 7c klasės mokinė Paula Ramanauskaitė. Ją konkursui parengė mokytojos – metodininkės Elvyra Augustinavičienė ir Vida Pulkauninkienė.

 

Daugiau skaitykite vilkmerge.lt

knyga.jpg Draugiškumo savaitė „Be patyčių“

 Mokyklos bendruomenė prisijungdama prie respublikinės veiksmo savaitės „Be patyčių“ 2014 m. kovo 24 - 28 dienomis mokykloje organizavo „Savaitę be patyčių“.
1-10 klasių mokiniai per dorinio ugdymo pamokas, klasių valandėles kalbėjo apie patyčias patiriamas elektorinėje erdvėje, žiūrėjo filmukus apie saugų elgesį internete, aptarė juos.
Pirmadienį visi mokiniai buvo pakviesti į mokyklos biblioteką žiūrėti filmų „Draugystė – amžinai“. Čia jie visi bendravo, smagiai leido laiką.
Antradienį mokyklos fojė draugiškai ir linksmai judėjo muzikos ritmu („Flashmobas“).
Trečiadienį bandė sukurti jaukią mokyklos atmosferą: mokytojai ir mokiniai koridoriuose ir kabinetuose vaikščiojo avėdami spalvingas šlepetes, bibliotekoje vaišinosi sausainiais ir džiaugėsi linksmų žmonių draugija.
Ketvirtadienį visos klasės baigė kurti savo klasės „Draugystės knygos“ puslapius, į kuriuos sudėjo savo mintis, įspūdžius, klasių nuotraukas.
Užbaigdami šią savaitę, penktadienį, pasipuošėme spalvingais drabužiais: oranžiniais, geltonais, raudonais. Visa mokykla raibuliavo draugiškumu ir jaukia atmosfera.
Prie mokyklos organizuotų renginių aktyviai prisidėjo mokyklos mokinių tarybos nariai: Dovilė Kulaitytė, Greta Paškevičiūtė, Titas Kumetaitis ir Džiugilė Valiukevičiūtė.

kino_konkursas.jpg Filmų konkursas „Karjera – kas tai?“

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Ukmergės rajono mokinių ugdymo karjerai filmų konkurse „Karjera – kas tai?“. Filmus kūrė 7a klasės mokiniai Paknys Tomas, Jankūnaitė Aistė, Šmigelskaitė Urtė, Vilkelytė Deimantė, 7b – Čepurnaitė Giedrė, 7c – Petkevičiūtė Aurelija, Kiaušinytė Gabija, Mickutė Gabrielė, Suslavičiūtė Vija, 8d – Valiukevičiūtė Džiugilė, 9 – Jagminas Mantas, Julius Mačiulis.
Iš penkių nominacijų mūsų mokyklos mokiniai laimėjo dvi. Už režisūros atradimus apdovanoti 9 klasės mokiniai Mantas Jagminas, Julius Mačiulis, už aukštą techninį lygį – 8 klasės mokinė Džiugilė Valiukevičiūtė.
leo3.jpg leo1.jpg leo2.jpg leo4.jpg
 

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena mokyklos bibliotekoje

 Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu – balandžio 2 –ąją. Šią dieną mokyklos bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka trečiokams. Prisiminėme garsųjį danų rašytoją Hansą Kristijaną Anderseną, jo sukurtas pasakas apie bjaurųjį ančiuką, mažąją undinėlę, karalaitę ant žirnio ir kt. Apie tai 3b klasėms mokinukams pasakojo jų mokytoja Angelė Rakickienė ir bibliotekininkė Violeta Markauskienė. O po to visi skaitėme ir ne bet kaip, o garsiai. Skaitymui pasirinkome Prano Mašioto knygelę  „Katinėlis pilkutis“. Pamokos sėkmę lėmė smagus visų dalyvių nusiteikimas ir noras skaityti.

 

dscf4342.jpgdscf4343.jpgdscf4344.jpg

 

img_4291.jpg Kaip gera ir smagu sportuot visiems kartu

 Kovo 26  – oji  Dukstynos pagrindinės mokyklos 3 b klasės mokiniams tikrai įsimintina diena. Mokytoja Angelė Rakickienė, talkininkaujant buvusiai mokinei Aistei ir jos mamytei, sukvietė mokinius ir jų  šeimos narius į sporto šventę ,,Kaip gera ir smagu sportuot visiems kartu’’. Mokiniai  jėgas išbandė  žaisdami kvadratą, šokdynių, baudų metimo rungtyse. Na, o su šeimos nariais linksmai lenktyniavo estafetėse, išmoko žaisti naujų žaidimų.

Šventės pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiais prizais.

img_3948.jpg Viktorinoje „Irkis į gilumą“ – ketvirtokių sėkmė!

 

           2014 m. kovo  21 d.  darželyje -  mokykloje „ Varpelis“ vyko Ukmergės dekanato mokyklų IV klasių mokinių atrankinio etapo viktorina  „Irkis į gilumą“. Viktorinoje dalyvavo  komandos iš įvairių Ukmergės dekanato mokyklų. Mūsų mokyklai atstovavo „Jėzaus bičiulių” komanda, kurią sudarė:  Greta Valeikaitė, Ugnė Šveckytė, Goda Morkūnaitė ( 4c klasė)  ir Modesta Latvytė, bei Gabija Jakavičiūtė ( 4a klasė). Moksleives viktorinai ruošė ir jas palydėjo vyr. tikybos mokytoja Vida Tuškevičienė.

 Pasaulinė vandens diena

 

     Dukstynos pagrindinėje mokykloje buvo paminėta „Pasaulinė vandens diena.“5a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Laimute Misiūniene piešė piešinius ir darė stendą „Vanduo.“ Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė skaitė paskaitą „Vanduo gyvybės šaltinis“. 3c klasės mokiniai kūrė eilėraščius apie vandenį ir kartu su mokytoja Nijole Rudminiene klausė paskaitos „Vanduo gyvybės šaltinis“, kurią skaitė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Talutienė.

sam_0042.jpg sam_0045.jpgsam_0018.jpg

Diena, kuri visiems buvo reikalinga

   Taip reikėtų pavadinti Žemės dienai skirtą renginį. O jis vyko prie Ukmergės ligoninės esančiame skverelyje. Ką mes ten veikėme? Skaitėme pasižadėjimus ŽEMEI, dainavome ir kėlėme inkilėlius. Kas mums padėjo? Miškininkai Laimis Striukys ir Asta Strazdienė, ligoninės administracijos darbuotojai, tėveliai (su kuriais kartu kalėme atsineštus inkilėlius) ir žinoma, mokytojai. Tai biologijos mokytojai metodininkai Laima Firstova ir Raimundas Platūkis, technologijų mokytojas metodininkas Zenonas Kavaliauskas (jis ir išskirtinių inkilėlių autorius), pradinių klasių mokytojos metodininkės Diana Buklienė ir Rita Gelūnienė.

  dscf4047.jpgdscf4049.jpgdscf4054.jpg

Plačiau apie renginį skaitykite laikraštyje "Gimtoji žemė" ( 2014-03-27 nr.36)

image001.jpg

Mokomės gyventi sveikai

Kovo 18 d. mūsų mokyklos 4a klasės mokinių komanda, jų mokytoja Jolanta Ryliškienė ir visuomenės sveikatos biuro specialistė Vida Talutienė dalyvavo tarptautiniame vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės priežiūros specialistų konkurse ,,Sveikuolių sveikuoliai" II ture, kuris vyko Rokiškyje. Konkurso tikslas - ugdyti mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą. Komandos nariai, atlikę įvairias teorines ir praktines užduotis, buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

   Gausiais renginiais mokykloje kasmet paminima Kovo 11- oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tradicinis paminėjimas aktų salėje, penktokų viktorina, įvairios parodos (piešinių, knygų bibliotekoje) - visa tai sukuria ne tik šventinę nuotaiką, bet ir pasididžiavimą, meilę savo TĖVYNEI.

dscf4001.jpg dscf4031.jpgdscf4041.jpg

 

pic_2119.jpg

Kaziuko mugė paskelbė pavasarį

      Jau tapo tradicija, kad kiekvieną pavasarį, pirmą kovo savaitę, į Ukmergės Dukstynos pagrindinę mokyklą  atbilda šurmuliuojanti Kaziuko mugė ir pradinukų korpusas virsta triukšminga prekyviete.

     Mažieji prekybininkai paruošė prekybai stalus, ant kurių sudėjo įvairiausius pačių ar su tėveliais, mokytojais pagamintus dirbinius: keramikos ir dailės darbelius, dailius suvenyrus, siuvinius, mezginius, lankstinius iš popieriaus, darbelius iš medienos, karoliukų, gamtinių medžiagų. Pakvipo  ir skanumynais, kuriuos iškepti padėjo mamytės.  Smagiausia šventės dalis – prekyba. Kiekvienas norėjo savo daiktą parduoti, kad užsidirbtų kelis litus ir taip pat džiaugėsi įsigytais rankdarbiais ir gardumynais.

    Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis, lankytojai  išsinešė  geros nuotaikos ir gavo pažadą, kad kitais metais Kaziuko mugė vėl įvyks.

 1a klasės mokytoja Edita Komarovienė

Užgavėnių šurmulyje visiems buvo smagu

     Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Šventės paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį.

     Kovo 4 d.  pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos linksmai šurmuliavo  Užgavėnių šventėje, kurią organizavo muzikos mokytoja Rita Čižiūnienė su 3c klasės mokiniais. Jiems talkino popamokinės veiklos koordinatorė Violeta Markauskienė. Mokinukai, pasislėpę už įvairiausių kaukių, persirengę keistais, linksmais, baisiais personažais, žaidė tradicinius Užgavėnių žaidimus, šoko, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, vaišinosi lašiniais ir blynais. Prisiminė Užgavėnių papročius, visi kartu dainavo lietuvių liaudies dainas. O tuo metu technologijų mokytoja Daiva Jablonskienė su vyresnių klasių mokiniais kepė blynus, kuriais vaišino mokytojus ir draugus.

     Smagiausia šventės dalis – mokyklos kieme Morės deginimas ant laužo. Čia taip pat buvo labai linksma ir smagu !

dscf3942.jpg dscf3929.jpg dscf3932.jpg

  4a klasės mokytoja Jolanta Ryliškienė

 

Trečiokai – pasaulio pažinimo viktorinos nugalėtojai!

      Dukstynos pagrindinės mokyklos trečiokai dalyvavo Ukmergės rajono bendrojo lavinimo mokyklų 3 klasių pasaulio pažinimo viktorinoje ir laimėjo pirmąją vietą. ,,Kodėlčiukų‘‘ komandą (ruošė mokytojos Angelė Rakickienė ir Nijolė Rudminienė)  sudarė 3 b ir 3 c klasės mokiniai: Viltė Skamarauskaitė,  Kristupas Miškinis, Matas Matuškevičius, Domantas  Stimburys. Mokinių sėkme džiaugiasi ne tik jų mokytojos, tėveliai, bet visa mokyklos bendruomenė.